Üniversite Onaylı Yaratıcı Drama Yorum Yap

Yaratıcı drama; bir amacının, bir fikrin veya duygunun doğaçlama ve rol yapma gibi teknikleri kullanarak, bir grup üyelerinin yaşam deneyimleri üzerinde yeniden canlandırılmasıdır. İnsanların etkileşimde bulunduğu her alanın yaratıcı kullanıma uygun olduğunu söylemek mümkündür. Bu yöntemin uygulayıcısı olmak için öncelikle müfredata uygun eğitimini tamamlamak gerekir. Daha sonrasında geçerli bir sertifika ile bu uygulamayı yapmaya hak kazanırsınız. Üniversite Onaylı Yaratıcı Drama belgesi ise günümüzde en çok tercih edilen halidir.

Yaratıcı Drama Sertifikası ile Neler Yapılabilir ?

Yaratıcı Drama, insanların kendini ifade etme, dinleme ve anlama gibi önemli iletişim öğelerini geliştirmeleri için bir ortam sağlar. Yaratıcı drama, kişilerin karşılaştığı sorunları anlama, soruna uygun çözüm veya çözümler üretmesine ortam sağlayarak, sorun çözme becerilerinin gelişimine destek sağlar. Belgenizin saat dilimine göre farklı alanlarda kullanma imkanınız bulunmaktadır. Örneğin 200 saatlik ve 320 saatlik belgeniz ile okul öncesi çocuklara eğitim veren kurumlarda eğitmen olarak çalışma imkanınız olur. 320 saatlik belgeniz ile bağlı bulunduğunuz halk eğitim merkezinde kurs açma imkanınız olacaktır. Ayrıca formatörlük belgeniz ile eğitmen yetiştirme şansınız da mevcuttur.

Üniversite Onaylı Yaratıcı Drama belgenizin aynı zamanda e devlet onayının da bulunması sizlere bu konuda avantaj sağlayacaktır. Günümüzde kurumlar bu duruma oldukça dikkat etmektedir. Yaratıcı Drama Liderliği son zamanlarda çocuklarda tercih edilen bir uygulamadır. Onları özgürce kendilerini ifade etmesinde, doğru ifade etmelerinde ve özgüvenlerinde gelişme sağlar. Ayrıca gizli kalan bazı yeteneklerinin ortaya çıkmasında da faydası olacaktır.

Yaratıcı Drama Sertifikasını Nereden Alabilirim ?

Bu belge bazı dernekler tarafından da verilmektedir. Üniversite ve e devlet onaylı olan kurumlardan almanız yukarıda da belirtildiği üzere sizin faydanıza olacaktır. Bu konuda ise Koç Net Akademi gibi aracı kurumlar size bu konuda yardımcı olacaktır. Eğitim Danışmanlarımıza ulaşarak Üniversite Onaylı Yaratıcı Drama sertifikası istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Belgeniz ile kurs açma ya da eğitmen olarak bir kurumda çalışma fırsatına sahip olacaksınız. Yaratıcı Drama 200 saatlik, 320 saatlik ve formatörlük belgelerimiz ile sizlere bu fırsatı sunmaktayız. Detaylı bilgi için eğitim danışmanlarımıza ulaşmayı unutmayın.

Koç Net Akademi sitemiz üzerinden  Üniversite Onaylı Yaratıcı Drama Eğitimi Sertifika Programına Katılmak için Hemen Ara... +90 530 354 96 66 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Eğitimde Yaratıcı Drama Yöntemi

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X