Yaratıcı Drama Eğitimi Sertifika Proğramı Hakkında Yorum Yap

Yaratıcı drama eğitimi; doğaçlama, rol almayı drama tekniklerinden yararlanarak bireylerin bir yaşantıyı, bir olayı, bir fikri, soyut kavramı ya da bir davranışı tanımlamasıdır. Eski bilişsel örüntülerinin yeniden gözden geçirilerek anlamlandırılması, canlandırılması sürecidir. Drama Eğitimi ile bireylerin duyusal, bilimsel ve davranışsal yetilerini geliştirmeleri hedeflenir.

Bu Eğitimi alan bireylerde farkındalıkları, becerileri, gözlemleri, analizleri ve yorumlama güçleri artar. Kendisinin kişisel ve fiziksel özelliklerini ifade etmede, çevresi ile iletişim kurmada, toplumsal rol alma durumlarında sınırsız öz güvene sahip olurlar. 

 Sağlıklı nesiller yetiştirmek yada her ailelerin en iyi çocuk rol modelini kendi çocukları olduğuna inanma arzularını biliyoruz. Bu eğitim ile desteklendiği zaman hedeflerine daha rahat ulaşacakları göz ardı edilmemesi gereken bir süreçtir.

Drama Eğitimi kendi hayatımızı anlamlandırmada farkındalık öz güven kazandırır. Drama eğitmeni olarak başkaların hayatlarına dokunmayı sorunlarına farklı bakış acıları yüklemeyi öğreterek pozitif ayrımcılığa sahip olmamızı sağlamaktadır.

Yaratıcı Drama Eğitimi Sertifika Programı ile yaratıcı drama kavramlarını, boyutlarını, ögelerini öğrenmiş liderler yetiştirilir. Çocuk oyunlarını kurgulama ve uygulama alanındaki becerileri artacak olan eğitmenler çocukların gelişimine de katkıda bulunabilirler.

Drama Eğitmen Eğitimi Sertifika Programı ile Öğretmenler, Psikologlar, Çocuk Gelişim Uzmanları, Eğitim alanında çalışanlar, Öğrenciler, Kişisel Gelişim Uzmanları serifikalarını alarak Kulüplerde ya da Özel Kurum ve Kuruluşlarda eğitim verebilirsiniz.

Drama Eğitimi eğitmenlik sertifikasına sahip olan öğretmenler drama için egzersiz, destekleme yetiştirme kursları açabilir ya da seçmeli derse eğitimci olarak katılabilirler.

Yaratıcı Drama Liderliği Eğitimi Sertifika Programına katılmak için +90 530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz. Ya da aşağıda linki tıklayarak satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Keyifli eğitimler dileriz…

Yaratıcı Drama Eğitimi Sertifikası 200 Saat

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X