Kum Terapisi Sertifikası Eğitim Ücretleri
0 comments

Kum terapisi eğitimi adına kum terapisi nedir sorusu sorulmaktadır ve bu soruyla beraber kişiler kum terapisi hakkında bilgi edinmektedir. Peki kum terapisi nedir? Kum terapisi bir tür oyun terapisi yöntemidir. Sözel olmayan bir terapi yöntemidir. Çocuklar ile ergenlerde ve yetişkinlerde kullanılabilmektedir. Kumun terapötik etkisi üzerinden faydalanılır. Bu teknik uygulanır iken kum su ve yüzlerce minyatür oyuncak kum tepsisi ile beraber kullanılmaktadır. Kum terapisi projektif bir terapi yöntemi olarak da kişilere ifade edilebilir. Bireyler içlerinde bulunan dünyalarını güvenli bir şekilde dış dünyaya yansıtır ve ruhsal sıkıntıları adına çözüm bulur. Travmalarda, davranış sorunlarında, kaygılar da aile içi ve bireyler arasındaki yaşanan çatışmalarda Birçok sorunun çözümü adına kum terapisi kullanılmaktadır. Daha çok çocuklar adına kullanılmak üzere ergenler yetişkinler çiftler ve gruplar adına da uygun bir terapi yöntemidir. Kum terapisi yöntemi problemler hakkında konuşamayan ve bu problemleri açmak isteyen kişiler adına oldukça faydalı bir terapidir. Kum terapisinin temelleri ise Jung’ un terapisine dayanmaktadır ve onun ilke ve teknikleri üzerinden kum terapisi kullanılır. Danışanlar küçük minyatürler ile beraber kum üzerine çatışmalarını ve bilinç dışı süreçlerine yansıtmaktadır. Bilinç dışının yüzeye çıkmasıyla beraber bilinç aktivite bilinç dışı ile bilinç arasında bir köprü bağı oluşmaktadır. Bu durum iyileşmeye ve kişiler adına değişmeye yol açmaktadır.

 

Online Kum Terapisi Eğitimi Nasıl Alınır?

Peki online komik terapisi eğitimi nasıl alınır? Online kum terapisi eğitimine nasıl alabileceğinizi şu şekilde sıralayabiliriz; Kayıt işlemleri tamamlanmış olan kursiyerlere kullanıcı adı ve şifreleri sms ve mail yoluyla gönderilir, kullanıcı adınız ve şifreniz ile beraber uzaktan eğitim platformuna giriş yaparsınız, eğitim videoları ders dokümanları ve sınav sistem üzerinde karşınıza yüklü halde gelmektedir, eğitim süresi boyunca dilediğiniz herhangi bir saat içerisinde dersleri izleyebilirsiniz. Eğitim süresi dolmadan ise en geç bir gün önceden online sınavınızı gerçekleştirerek eğitiminizi tamamlamış olursunuz.

 

Kum Terapisi Sertifikasını Alma Şartları Nelerdir?

Kum terapisi sertifikasını alma şartları nelerdir? Kum terapisi eğitimi ve sertifikası almak adına kişilerin önünde herhangi bir şart veya koşul bulunmamaktadır. Bu doğrultuda kişiler kum terapisi eğitim almak istedikleri takdirde eğitim alabilir ve bu eğitim sonucu kum terapisi sertifikası sahibi olabilir ve bu sayede kişiler kum terapisi hakkında oldukça bilgi sahibi olmaktadır.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X