Resim Analizi Sertifikası Online Alınabilir mi ?
0 comments
hikaye ve masal öğreticiliği

Çocukları tanımak adına ve onların dünyasına girebilmek için kullanılan yöntemlerin en üstünde resim yorumlama yöntemi gelmektedir. Çocukların çizmiş olduğu resimlerin ne anlama geldiğini ve ne amaçla çizdiklerini çözmüş olacağınız bu eğitim sayesinde hem sertifika sahibi olursunuz hem de bu alanda donanımlı birer birey olursunuz. Bu sayede resim analizi sertifikası ne işe yarar sorusunun da cevap olarak bir kısmını vermiş oluruz resim analizi yapıldığı takdirde resmi çizen çocuklar hakkında oldukça detaylı bilgi alınabilmektedir. Çocuklar çoğu zaman çizmiş olduğu resimler ile annesine duyduğu sevgiyi anlatırken çoğu zamanda babasından kendisine sarılma beklentisi bulundurduğunu söyleyebiliriz bazen şiddet gören veya pazarlanan fakat bunu çevresine aktaramayan çocukların resimler aracılığı ile bu sorunlarını dile getirildi görülmektedir.

 

Peki çocuk resimleri analizi sertifikası sahibi kişiler nerelerde çalışabilmektedir: Resim analizi sertifikası ile anaokulları ve kreşlerde aile danışma merkezlerinde, özel eğitim merkezlerinde, psikolojik danışmanlık merkezlerinde, özel danışmanlık merkezlerinde ve hastane gibi kurumlarda sertifika sayesinde çalışabilmektedirler. Bunun yanı sıra sertifika dışında kişilerin durumların mesleki yeterliliğini de yerine getirmesi gerekmektedir.

 

 

 

Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi Kimler Alabilir ? Peki resim analizi eğitimi almak isteyen bir kişinin cevaplaması gereken ilk soru nedir denilir ise bu soru çocuk resimleri analiz eğitimi kimler alabilir sorusudur. Bu soruya cevap verilecek olur ise kimlerin alabileceğini şu şekilde sıralayabiliriz: Psikologlar, sosyologlar, sınıf öğretmenleri, aile danışmanları, rehber öğretmenler, resim öğretmenleri, psikolojik danışmanlar, özel eğitim uzmanları, sosyal hizmet uzmanları, çocuk gelişim uzmanları, okul öncesi ve anaokulu öğretmenleri, Tıp ve hemşirelik mezunları, çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenleri, çocuk-ergen psikiyatristleri ve asistanları alanında mezun olan çalışan veya öğrenci olan ve tüm anne ve babalar bu eğitime katılıp eğitim alabilir aynı zamanda sertifika kazanabilir.

 

 

 

Resim Analizi Sertifikası Eğitim İçeriği Nasıldır ? Resim analizi eğitimi almak isteyen kişilerin hangi alanlarda donanım elde edeceğini merak etmesi normal bir durumdur. Bu merakı gidermek için ise resim analizi sertifikası eğitim içeriği nasıldır sorusu altında cevap bulabilirler. Eğitim içeriklerinden bazı konu başlıklarını sayacak olursak resim analizinin tarihçesi, çocuk ve resim bir ifade yöntemi olarak çocuk resmi, insan çiz testi yorumlama ,çocuk resminin gelişim kademeleri, çocuk resmindeki sembolik ifadeler, kinetik aile çizim testi yorumlama, kaktüs çiz test yorumlama, bahçe çiz test diyorum ama ev ağaç insan çift seslisi yorumlama da var, olmayan bir hayvan çiz sitesi yorumlama, psikolojik resim testlerine uygulama, yöntemleri psikolojik değerlendirmede kullanılan resim testleri, yağmur altında dolaşan kadın testi yorumlama gibi eğitim içeriklere resim analizi eğitimi içerisinde bulunmaktadır.

Leave a Comment

Your email address will not be published.