Eğitim Koçluğu Sertifikası İle Ne Yapılabilir ?
0 comments

Profesyonel Eğitim Koçluğu sertifikası Eğitim İçerikleri Nelerdir?

Profesyonel eğitim koçluğu sertifikası eğitim içerikleri nelerdir? Eğitim koçluğu  adına eğitim içerikleri oldukça önemlidir çünkü bu eğitim içerikleriyle beraber kişiler eğitim alırken donanım sahibi olmakta ve mesleki yeterliliği yerine getirmektedir. Bu alanda teorik ve pratik bilgileri edinmek adına da eğitim koçluğu eğitim içerikleri oldukça önemlidir. Peki bu eğitim içeriklerine nelerdir bazılarını şu şekilde sıralayalım: Çoklu zeka kuramı, ergenle etkili iletişim, ergenlik özellikleri ve gelişim süreci, aile ile etkili iletişim, kişilik yapısı ve türleri, eğitim sistemi, sınav sistemi, öğrenci koçluğu sistemi, kariyer planlaması ve hedef belirlemesi, stresle başa çıkma, motivasyon, sorumluluk bilinci, dikkat konsantrasyon, çatışma çözme becerisi, zaman yönetimi, sınav teknikleri, etkin okuma dinleme ve not tutma planlı ve programlı çalışma teknikleri, ders çalışmaya hazırlık süreci ve çalışma ortamı, planlı ve programlı çalışma teknikleri, öğrenciyi tanımak ve keşfetmek, öğrencinin kendini keşfetmesine yardım etmek, atılganlık eğitimi, pozitif yaşam becerileri, kendini ifade edebilmenin önündeki engeller, analitik düşünme ve analiz edebilme yeteneğinin geliştirilmesi, akran baskısı ve hayır diyebilme becerisi, problem çözebilme yeteneğinin geliştirilmesi, analitik düşünme ve analiz edebilme yeteneğinin geliştirilmesi, öğrencinin doğru karar verme yeteneklerinin geliştirilebilmesi ve diksiyon gibi eğitim içerikleri eğitim koçluğu programı eğitim içerikleri arasında yer almaktadır.

 

Eğitim Koçu Olmak için Gerekli Şartlar Nelerdir?

Eğitim koçu olmak için gerekli şartlar nelerdir eğitim koçluğu yapabilmek adına gerekli şartlar eğitim koçluğu sertifikası sahibi olmaktır. Peki eğitim koçluğu sertifikasını kimler alabilir şu şekilde sıralayalım: Öğrenci koçluğu sertifikası ile beraber takım koçluğu ve kurumsal koçluk yapmak isteyen kişiler, koçluk hizmeti vermek isteyen kişiler, okullarda ve eğitim, öğrenci koçluğu yapmak isteyenler, Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenleri, öğrenci koçluğu sertifikası ile beraber kişilere ve çocuklara hedefleri doğrultusunda yardımcı olmak isteyen kişiler, öğrencilerle iletişimini güçlendirmek isteyen kişiler, eğitim koçluğu  ile özel eğitim kurumlarında çalışanlar herhangi bir eğitim kurumunda çalışan kişiler, bireylere hedefleri adına yardımcı olmak isteyen kişiler, öğrencilere yol haritası belirleme konusunda destek olmak ve fayda sağlamak isteyen kişiler gibi kişiler eğitim koçluğu sertifikası alabilmektedir.

 

Öğrenci Koçu Olmak İçin Gerekli Sertifikalar Nelerdir?

Öğrenci koçu olmak için gerekli sertifikaları nelerdir? Öğrenci koçu olabilmek adına kişilerin öğrenci koçluğu sertifikası sahibi olması gerekmektedir. Bu sertifikayla beraber kişiler öğrenci koçu olabilir ve bu alan içerisinde çalışabilirler.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X