Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi Nereden Alınır?

Psikiyatri günümüze gelene kadar birçok konuda şekillenmiştir. Değişik psikoterapi şekilleri geliştirilmiştir. Bunlardan bir tanesi de bilişsel davranışçı terapi tekniğidir. Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi diğer psikoterapi tekniklerinden farklıdır, olayları algılama ve yorumlama biçimleri, duygusal ve davranış şekillerimize göre şekillenmiş bir terapi tekniğidir. İnsanları etkileyen ve zorlu süreçler geçirmelerine yol açan şey aslında yaşamış oldukları olaylar değil tamamen olayları anlama şekilleridir. Çünkü insanlar olaylara duygusal ve farklı düşünce biçimleri ile yaklaşmaktadırlar. Bilişsel davranışçı terapi yönteminde danışanların sadece güncel sorunları çözülmeye çalışılmaz, terapi de öğretilen beceriler ile hastalar bütün bir yaşamları boyunca kalıcı olacak çözümler üretirler.

Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi yöntemi psikiyatrik hastaların tedavilerinde büyük fayda sağlamaktadır. Hastaların ilaç kullanmayı reddettiği durumlarda başvurulan en etkili yöntemdir. BDT yöntemine duyulan ilgi ve talep bu alanda eğitimlerin oluşturulmasını da arttırmıştır. BDT yönteminde danışan ve terapistin birbirleri ile uyumu ve anlaşmaları terapi sürecinin daha verimli geçmesini sağlamaktadır. Eğitime dahil olan kursiyerlerimiz insanların duygu ve davranış şekillerinin ruhsal durumlara etkilerini ve bu alanda sıkıntı yaşayan hastalara yaklaşım şekillerinin nasıl olması gerektiği konusunda detaylı bilgi edineceklerdir.

Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimindeki işleyiş sayesinde hızla ve etkin bir biçimde tedavi olmak mümkündür. Düşünce ve davranış şekilleri ile ilgilenildiği için başka terapi yaklaşımlarına oranla daha az zamanda sonuç alınabilmesi başlıca sebebidir. Danışan mutlaka bu terapi tekniğinde aktif olmalıdır. Kendisi için belirlenmiş terapi planına ayak uydurmak yerine bu planı terapisti ile birlikte yapmaktadır. Kişinin geçmişi önemli olsa da terapinin odağı şimdiki zamandır. Hastaların geçmişte yaşamış oldukları sıkıntılar önemli olsa da bu anda yaşadıkları ve ne hissettikleri önemli kılınmaktadır. BDT eğitimi kursiyerlere bu alanda ki çalışmaların nasıl olmasını zamanın nasıl kullanılması gerektiğini detaylı şekilde işlemektedir.

Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Sertifika Programına Kimler Katılabilir?

 • Bilişsel davranışçı terapi eğitimi programına psikoloji bölümü mezunları
 • Aile Danışmanları
 • Psikolog
 • Bilişsel davranışçı terapi eğitimi sertifika programına psikolojik danışmanlar
 • Psikiyatri hemşiresi
 • Rehber öğretmen
 • Pedagog
 • Sosyal Hizmet Uzmanı
 • Çocuk Gelişim Uzmanı
 • Özel Eğitim Uzmanı
 • Sosyologlar
 • Bu alanların lisans öğrencileri eğitime katılabilir.

Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Sertifikası Programına Katılmak İçin Hemen Ara… +90 546 204 61 82  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi satın alabilirsiniz.

Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X