Wisc-r Zeka Testi Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır?

Wisc-r Zeka Testi Eğitimi 1939 yılında öncelikle yetişkinler için hazırlanmış bir zeka testidir. Daha sonra üzerinde çalışmalar yapılarak 1949 yılında yenilenmiş ve çocuklar için kullanılmaya başlanmıştır. Bu ölçek 1974 yılında tekrar incelenmiş ve standardizasyon aşaması tamamlanmıştır. Wisc-r zeka testi içerik olarak farklı olsa da temelde sözel ve performans olmak üzere iki ana başlıkta toplanmıştır. Wisc-r zeka testinin ortaya koyduğu bu çalışmanın en etkili yanı çocuğu kendi yaşıtları içerisindeki durumunu görebilmek ve duruma yönelik çalışmalarda bulunmaktır. Wisc-r zeka testi 6-16 yaş gurubu çocukların okuma yazma bilmeden de tamamlayabilecekleri bir testtir.Wisc-r zeka testi sertifikası ile çocukların zeka potansiyelini ve alınacak önlemleri açısından kişilere yol gösterici olmaktadır. Wisc-r Zeka Testi Eğitimi Koç Eğitim Sertifika‘dan alarak çocuklara rahatlıkla uygulayabilecek aşamaya gelebilirsiniz. Wisc-r zeka testi bu alanda uzman kişiler tarafından yapılmakta ve yorumlanmaktadır.

Wisc-r zeka testi uzman eşliğinde yapılan bir zeka testidir. Wisc-r Zeka Testi Eğitimi programı ile bu yetkinliği kazanıp çocuklara zeka testini uygulayabilecek yetkiyi elde edebilirsiniz. Wisc-r zeka testi güvenilir olması ve çok talep edilmesi sebeplerinden bir tanesi değişik yetenekleri ölçülebilir olmasından kaynaklanmaktadır. Zeka öğrenme kapasitesi ile değil çevreye adaptasyon performansı açısından değerlendirilmiştir. Wisc-r zeka testi sertifika programı sonunda bireylere wisc-r zeka testi uygulama, sonuçlarını değerlendirme ve raporlama konusunda yeterlilik vermektedir.  Önemli olan çocuğun zekasını sosyal çevresi ile adaptasyon sağlayabilmek için ne kadar iyi kullandığıdır. Wisc-r zeka testinin odak noktası performans ölçümüne dayanmaktadır. Bu da tüm uygulanan zeka testi ile aynı kabule varmaktadır. Wisc-r Zeka Testi Sertifikasına sahip olan kişiler çocuklar üzerinde zeka testini uygulayabilecek ve çözüm alternatifleri üretebileceklerdir.

Wisc-r Zeka Testi Sertifika Programına  Kimler Katılabilir?

  • Wisc-r zeka testi sertifika programına Psikoloji mezunları
  • Rehberlik ve psikolojik danışmanlık
  • Okul öncesi bölümü
  • Wisc-r zeka testi sertifikasına okul öncesi bölümü mezunu
  • Çocuk gelişimi bölümü mezunu
  • Aile danışmanları
  • Wisc-r zeka testi sertifika programına özel eğitim bölümlerinde öğrenci, mezun ve bu alanlarda çalışanlar katılabilir.

Sizler de Wisc-r Zeka Testi Sertifikası programımıza dahil olarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz…

Wisc-r Zeka Testi Sertifikası Programına Katılmak İçin Hemen Ara… +90 546 204 61 82  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi satın alabilirsiniz.

WISC-R Zeka Testi Uygulayıcı Eğitimi Sertifikası

Leave a Comment

Your email address will not be published.