Hızlı Okuma Eğitmeni Nasıl Olunur ? Yorum Yap

Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi Nedir ?

Çeşitli kelimelerin beyne daha hızlı iletilerek bir metnin çok daha kısa sürede okunabilmesini, anlaşılabilmesini ve algılanabilmesini sağlayan ve gözlerimizin dudak kıpırdatma hızımıza oranla çok daha büyük imkân sunmasına dayanan bir tekniktir. Hızlı Okuma Eğitimi sonrası alacağınız Hızlı Okuma Sertifikası ile eğitmenlik yapacağınız öğrencilere sağlayacağınız hizmet budur.

Hızlı Okuma Eğitiminin Önemi Nedir ?

Sınavlara hazırlanan öğrenciler için odaklanmak ve okuduklarını hızlı bir şekilde anlamak önemlidir. Birçok öğrenci soru çözmeye başlayınca sıkılır ve konuya konsantre olamaz. Paragraf sorularının uzunluğunu görünce, öğrencilerin bazen akılları başka yerlere gidebilir ve kendilerini soruya veremezler. Odaklanma sorunu genellikle yavaş okuyucularda görülür ve konuların bütünlüğünü bozar. Daha fazla soruyu hızlı ve anlayarak okumak, konsantrasyonu artıran önemli faktörlerdir. Hızlı okuma çözümleri bulamayan öğrenciler hızlı okuma eğitimi alabilirler. Bu noktada ise Hızlı Okuma Eğitmenleri devreye girer. Uygulayacakları teknik ve alıştırmalar ile öğrenciye anlayarak hızlı okuma yeteneği kazandırırlar. Ayrıca;

  • Aynı sürede daha çok okuma olanağı sağlamak,
  • Daha çok zamana sahip olmak,
  • Daha iyi anlama ve hatırlama gücüne ulaşmak,
  • Profesyonel iş yaşamında, okulda ve sınavlarda başarılı olmak,
  • Bilgi çağına ayak uydurabilmek ve bu çağın bilgisel ve kültürel etkinliklerine katılmak,
  • Karar vermede, olay ve nesneleri algılamada hız ve ilişki yeteneğini artırmak için
  • Hızlı okuma alışkanlığı kazanmamız gerekir.

Kişisel gelişiminiz için de kullanabileceğiniz bu eğitim programını bir meslek dalına da çevirmek sizin elinizde. Alacağınız üniversite onaylı Hızlı Okuma Sertifikası ile eğitmenlik fırsatınız olacaktır. Ayrıca MEB’de çalışıyorsanız egzersiz veya kurs açma imkanınız da olacaktır. Tüm kamu ve özel kuruluşlarında geçerli olacak belgeniz ile eğitmenlik fırsatınız olacak.

Öğrencilerinizin yaşadığı sınav kaygısı, sınavda süre yetiştirememe gibi problemlerini yenmesine yardımcı olabilir onları başarıya bir adım daha yaklaştırabilirsiniz. Zaman kavramının çok önemli olduğu eğitim sistemimizde onları bu tarz problemlerden kurtarmak sizin elinizde. Uzman eğitmen kadromuz kaliteli ve uygun eğitimlerimiz ile Koç Net Akademi olarak sizlere bu imkanı sunmaktayız. Devlet üniversitesi ve e devlet onaylı Hızlı Okuma Sertifikası için eğitim danışmanlarımıza ulaşmayı unutmayın.

Koç Net Akademi sitemiz üzerinden Hızlı Okuma Sertifika Programına Katılmak için Hemen Ara... +90 530 354 96 66 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Hızlı Okuma Eğitimi Sertifikası

Leave a Comment

Your email address will not be published.