Fitoterapi Eğitimi Veren Üniversiteler

Bitkiler insan oluşumundan beri var olan ve insan hayatına, sağlığına önemli etkide bulunmaktadır. Geçmiş tarihimize baktığımızda bitkiler birçok medeniyetin hastalıkların tedavisinde kullandıklarını görebiliriz. Teknolojinin ilerlemesi ile tıpta yeni gelişimlerin olması bitkilerle tedavi sürecini biraz geri plana atsana şuan baktığımızda ise hala doktorların alternatif tıp olarak adlandırdığı bitkilerle tedavi süreçleri devam etmektedir.Dünya sağlık örgütü tarafından yapılan araştırmalar ve incelemeler sonucunda birçok hastalıkların önleyicisi olan bitkisel ilaçları kabul etmiştir. Fitoterapi Eğitimi Veren Üniversiteler günümüzde sayılı olarak bulunsa da birçok eğitim kurumu bu alanda eğitimler verebilmektedir. Fitoterapi Eğitimi Sertifikasını gerek üniversite onaylı gerekse dernek onaylı olarak da alabilirsiniz. Fitoterapi Eğitimi veren üniversiteler başında devlet üniversiteleri gelmekte olup vakıf üniversiteleri de bu alanda belgelendirme sağlayabilmektedir.

Fitoterapi Eğitimi Nedir?

Fitoterapi dediğimizde net olarak kısaca bitkilerle tedavi diyebiliriz. Bitkilerin insan sağlığına önemi birçok araştırmalar sonucunda gözlemlenmiş olup birçok ilacın yapımında da kullanılmaktadır. Bu aşamada bitkileri iyi bilmek ve süreci nasıl yöneteceğimiz önemli olmaktadır. Fitoterapi Eğitimi bir dökümantasyon eğitimidir. Eğitim programımıza dahil olan öğrencilerimize bireysel eğitim panelleri açılarak daha rahat bir eğitim süreci geçirmeleri sağlanmaktadır. Eğitim panellerinde dökümanları ve sınavı aktif olarak bulunan öğrencilerimiz kendilerini hazır hissettikleri zaman da sınavını da rahatlıkla oluşturabilmektedir. Fitoterapi eğitimi genel olarak dökümanlar üzerine verilerek öğrencilerin önemli noktaları kaçırmamaları sağlanmakta ve eğitim süreçlerini daha verimli hale getirmektedir.

Fitoterapi Eğitiminin Amacı

Fitoterapi eğitimi ile başta doktorlarımız, diş hekimleri, diyetisyenlere, eczacılara bitkilerle ilgili doğru bilgi aktarımı sağlanması ve bitkilerin bütün özelliklerini aktararak tanımalarını doğal tıp bazında uygulayabilmeleri amaçlanmaktadır. Birçok hastalığın tedavisinde uygulanan fitoterapi hastalıklara göre bitkilerin etkisi ayrıştırılmakta ve hangi hastalığa hangi bitkiler etkili olur bu noktada doğru bilgilendirilmeleri amaçlanır. Bitkisel ilaçları kişiler doğru ve kontrollü bir şekilde kullanmaları gerekmekte ve sürecin takibinin iyi yapılması sağlanmalıdır. Dünya da en güvenilir madde koruyuculuğu ve uzun süreli kullanımlı maddelerdir. Bitkiler ve bitkisel droglar bu binlerce yıldır kullanılmakta ve muhafaza edilebilmektedir. Fitoterapi eğitimi ile bitkileri daha iyi tanımamız sağlanır, bitkilerle tedavi sürecini daha iyi hale getirebilmektedir.

Koç Eğitim Sertifika sitemiz üzerinden Fitoterapi Eğitimi Sertifika  Programına Katılmak için Hemen Ara… +90 530 354 96 66 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Fitoterapi Eğitimi Sertifikası

Leave a Comment

Your email address will not be published.