Doula Sertifikası Nereden Alınır

Doula köken olarak hizmet eden kadın anlamına gelmektedir. Doulalar anneye hamilelik, doğum ve doğum sırasında profesyonel destek sağlayan ve annenin süreci sağlıklı bir şekilde geçirmesini kolaylaştıran profesyonel kişilerdir. Yapılan araştırmalar sonucunda doğum koçlarının bulunduğu  doğumların daha kolay olduğunu, sezaryen oranlarının, forseps, epizyotomi ,aspirasyonunun azaldığını, ağrı kesici ihtiyacının azaldığını, daha sağlıklı ve daha kolay emzirildiğini ve ailelerin doğumdan sonra daha kolay bir geçiş dönemi yaşadığı gözlemlenmektedir. Doula Sertifikası Nereden Alınır? Sorusunun cevabını sizler için yazımızda cevaplandırdık.

Doula eğitimi ve sertifikasını profesyonel bir kurumdan almanız eğitim sürecinizin verimli geçirebilmenizde büyük rol oynamaktadır. Koç Eğitim Sertifika 12 yıllık sektör deneyiminde sizlere profesyonel bir eğitim sunarak sürecinizi daha iyi geçirmenizi sağlamaktadır. Online eğitim olarak verdiğimiz Doğum Koçluğu Eğitimi programımızı canlı eğitim ve pdf dökümanlarınızla desteklemekteyiz. 7/24 eğitim videolarınıza ulaşımınızı sağlayarak derse yönelik hakimiyetinizi arttırmayı amaçlamaktayız. İşinizde profesyonel olmanın yolu iyi bir eğitim almanızdan ve uygulamaya dökmenizden geçmektedir. Doula Sertifikası Nereden Alınır ve nasıl alınır noktasında eğitim danışmanlarımız sizlere yardımcı olacaktır.

Doula Sertifikası Ne İşe Yarar

Doula Eğitimi sonunda aldığınız sertifika sizlere doğum koçu olabilmenizde resmi olanak sağlamaktadır. Doğum koçluğu eğitimi Sağlık Bakanlığının da teşvik ettiği eğitim programlarından biridir. Doğum öncesinde anneye psikolojik ve bedenen büyük destek olan doulalar doğum sırasında da ebelere yardımcı olabilmektedir. Aldığınız doğum koçluğu sertifikası sizlere başta hastaneler olmak üzere özel kliniklerde ve bireysel olarak da kendi işinizi yapmayı sağlamaktadır.  Doğum öncesi ve sonrası anne için kaygının, endişenin ve korkunun fazla olduğu zamanlardır. Annenin bu süreci kolay atlatabilmesi için sizlere yani doğum koçlarına ihtiyacı vardır. Ama bir doğum koçu asla anne-baba yerine karar veremez ve anne adına bir teklifte bulunamaz. Sadece annenin kararını destekleyip ona bu süreçte yardımcı olmaktır. Bu süreci en iyi ben yönetebilirim diyen kendine güvenen herkesi doğum koçluğu eğitim programına katılımını bekliyoruz.

Doula Eğitimi Programına Kimler Katılabilir

  • Doktorlar
  • Hemşireler
  • Ebeler
  • Diyetisyenler
  • Fizyoterapistler
  • Psikologlar
  • Psikolojik Danışmanlar

Başta olmak üzere kendini bu mesleğe yakın gören mesleki durumu fark etmeden her birey eğitim programına katılarak Doğum Koçu olabilmektedir.

Koç Eğitim Sertifika sitemiz üzerinden Doula Eğitimi Sertifika  Programına Katılmak için Hemen Ara… +90 530 354 96 66 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Doğum (Doula) Koçluğu Sertifikası

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X