Aile Danışmanı Olma Şartları

Üniversite Onaylı Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifikası ile Aile Danışmanlığı merkezlerinde çalışabilirsiniz.

Aile dediğimiz kavram yazılışta tek kelime olsa da anlamı herkes için kelimelerin yetersiz kaldığı bir alandır diyebiliriz. Geçmişten günümüze bakacak olursak bireylerin en çok önem verdiği şey aileleridir. Sağlıklı bireylerin yetişmesi ancak sağlıklı ortamlar da mümkün olabilmektedir. Aile içerisinde anlaşmazlıklar, sorunlar, kontrol yönetiminde problemler olabilmektedir. Bu problemleri bireyler kendileri çözemiyorsa mutlaka profesyonel birinden destek almalı ki süreçlerini kalıcı çözümlerle tamamlayabilsinler. Profesyonel destek dediğimiz nokta da Aile Danışmanlarını örnek olarak gösterebiliriz. Aile Danışmanı olmak, aile danışmanı kimdir? ve aile danışmanı olma şartları nedir diye sorular kafamızda belirir. Bunun cevabını sizler için yazımızda oluşturduk.

Aile Danışmanı Kimdir?

Aile Danışmanı toplumumuzun en büyük sorunu olan, çiftlerin birbirlerini anlamada zorluk yaşadığı nokta da daha ileri boyut olan ayrılma gibi durumlarda toparlamaya çalışan ve yeniden sağlam zeminler üzerine inşa edecekleri ilişkileri sağlayan kişilerdir. Aile Danışmanlığı aile ve sosyal politikalar bakanlığı tarafından 2011 yılında yönetmelik çıkartılarak ülkemizde yeni bir meslek dalı olmuştur. Aile Danışmanlığı Eğitimine katılım için;

  • Tıp
  • Psikoloji Mezunu
  • Sosyal Hizmetler
  • Sosyoloji
  • Psikolojik Danışman ve Rehberlik
  • Hemşirelik
  • Çocuk Gelişimi

Alanlarından mezun olan ya da alan öğrencileri eğitim programına dahil olarak aile danışmanlığı eğitimini alabilir eğitim sonunda almış olduğu sertifika ile Aile Danışmanı olarak çalışabilmektedirler. Ve bölüm mezunları Aile Danışmanlığı Sertifikası ile kendi danışmanlık merkezlerini açabilirler. Aile danışmanı olma şartları içerisinde en önemli kısım ise alan farketmeksizin lisans programından mezun olan bireyler de Aile Danışmanı Eğitimine katılım sağlayabilir ve Aile Danışmanı olarak çalışabilir.

Aile Danışmanlığı Eğitimi Nasıl Alınır

Aile Danışmanlığı Eğitiminizi teorik, uygulamalı ve süper vizyon eşliğinde Koç Eğitim Sertifikadan alabilirsiniz. Eğitiminizi online eğitim olarak a sekron şeklinde almakta olup canlı eğitimlerle eğitim süreciniz desteklenmektedir. Öğrencilerimiz eğitimini alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından alarak konulara hakimliği daha iyi olmakta ve süper vizyon kısmında hocalarımız ile verimli bir süreç geçirebilmektedirler. Kurum olarak eğitim sürecini öğrencilerimize bırakarak eğitimlerini diledikleri zaman da tamamlayabilmekte ve kendilerini hazır hissettiği zamanda sınavını olabilmektedir. Sınavında başarı gösteren öğrencimizin herhangi bir tarih beklemeksizin sertifikasyon işlemi başlatılarak sürecini tamamlamalarını hızlıca sağlayabilmekteyiz. Aile Danışmanlığı Sertifikasını alan her birey danışman olarak mesleki hayatına başlayabilmektedir.

İyi bir danışman olabilmek için iyi bir eğitim almalısınız, iyi bir eğitimi de Koç Eğitim Sertifikadan alabilirsiniz.

 

Koç Eğitim Sertifika sitemiz üzerinden Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika  Programına Katılmak için Hemen Ara… +90 530 354 96 66 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Aile Danışmanlığı Sertifikası 480 Saat

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X