En Uygun Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi

Bilişsel davranışçı terapi tekniği dünyada sıklıkla kullanılan ülkemizde ise yeni yeni fark edilen bir terapi yöntemidir. Ülkemizde bilişsel davranışçı terapi tekniği bireyler tarafından fark edilmesi ve insanlar üzerinde etkili bir yöntem olması ile birlikte bu alana duyulan istek ve talepte artmaktadır. Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi ile kişilerin düşünce yapılarını, algılarını ve olayları yorumlama şekilleri, duygusal tepkilerini ve davranışlarını belirlediği bir kurama dayanmaktadır. Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi yönteminde insanların duyguları ön plandadır, kişilerin duyguları ele alınmaktadır. Terapideki amaç kişinin olumsuz düşüncelerini yeniden yapılandırmak ve yerine gerçekçi olumlu düşünce şekillerini getirmektir. Bu şekilde kişinin duygu ve davranışlarının değişmesi sağlanır. Bilişsel davranışçı yönteminin etkinliği bilimsel kanıtlarla da desteklenmiştir.

En uygun uygulamalı bilişsel davranışçı terapi eğitimi ile bireyler kendilerini tekniklerinde farklı bir yöntem ile geliştirmiş olacaklardır. Terapi süresi uzun olmadığı için terapistlerin belirlenen sürede neler yapması ve nasıl ilerlemeleri gerektiği konusunda bilgi sahibi olmaktadırlar. Terapiye başlamadan önce hedefler belirlenir ve bu hedefler doğrultusunda ilerleme çalışmaları olmaktadır. En uygun uygulamalı bilişsel davranışçı terapi eğitiminin uygulandığı birçok durumlar vardır. Bunlar; depresyon, opsesifkompulsif bozukluk, depresyon kaygı bozuklukları, yeme bozuklukları, sosyal fobi, hipkondria gibi rahatsızlıkların tedavilerinde kullanılmaktadır. Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimne dahil olan kursiyerlerimiz eğitimlerini online şeklinde alacaklardır. Kendilerine özel oluşturulmuş panelinin içerisinde eğitim videoları, dokümanları ve sınavı yer alacaktır. Eğitimini bitiren kursiyerlerimiz sertifikasyon işlemleri başlatılacaktır. Sertifikaları devlet üniversitesi onaylı bir şekilde gelecektir ve almış oldukları bilişsel davranışçı terapi eğitimi sertifikası ile terapist olarak hizmet verebileceklerdir.

Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Sertifika Programı Faydaları Nelerdir?

  • BDT eğitimi ile kursiyerler çalışmış oldukları alandan kendilerini geliştirebilmekte ve farklı bir teknik kullanmayı öğrenmektedirler.
  • İnsanların ruhsal ve davranışçı problemlerin kalıcı çözümlerini öğrenerek danışanlarına daha büyük destek olabilmektedirler.
  • Dünyada psikoloji alanında sıkça kullanılan tekniği öğrenerek kendi ülkelerinde kullanımının yaygınlaştırılmasını sağlamaktadır.
  • Danışanlarına farklı bir teknik ile yardım olmaları sağlanır.
  • BDT eğitimi ile detaylı bir içeriğe sahip olunarak bu bilginizi arttırabilirsiniz.
  • İnsanların ruhsal ve davranışsal problemlerinin nedenlerini ve çözümünü öğrenirler.
  • Eğitim sonunda aldıkları sertifika ile terapist unvanına sahip olarak hizmet verebilmektedirler

Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Sertifikası Programına Katılmak İçin Hemen Ara… +90 546 204 61 82  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi satın alabilirsiniz.

Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X