En İyi Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi

Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi ruhsal rahatsızlıkları bilimsel bulgulara dayanılarak geliştirilmiş bilimsel ilkelerin psikoterapi alanına uygulanması ile ortaya çıkmış bir psikoterapidir. En İyi Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi ruhsal rahatsızlıkların nedenlerini araştırırken psikoloji biliminin verilerine dayanmaktadır.  Bilişsel davranışçı terapi yöntemi sözel bir yönteme dayanmaktadır. Danışanlara ilaçla bir tedavi değil konuşarak çözüm bulmaya çalışmaktadır. Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitim ile danışanlara nasıl yaklaşılması gerektiğini ve hangi ruhsal problemlere ne gibi çözümler üretilebilir konusunda detaylı bir eğitim almaktadırlar. BDT de öncelikle kişinin güncel sorunlarına odaklanılmaktadır. Süre olarak daha kısıtlı ve daha çok sorun çözme hedeflenmektedir. Bilişsel davranışçı terapi kişilere anlık çözümler değil bütün yaşamları süresince etkili olacak çözümler üretmektedir. En iyi uygulamalı bilişsel davranışçı terapi eğitimi ile kursiyerler sözel yöntemlerin ve çeşitli tekniklerin bireylerin ruhsal ve davranışsal bozuklukların giderilebileceğini öğrenmiş olacaklardır. Eğitim süreleri boyunca BDT ile ilgili temel tüm konulara hakim olacaklardır. BDT  tamamen insanı baz alarak yaşamış oldukları sorunların kişilerin ruhsal dengeleri ile alakalı olduğunu ve tamamen kişilerin duyguları ile ilgili olduğu saptanmaktadır.

Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi yöntemi uygulanan kişiler öncelikle kendilerine terapistin sonunda nasıl olmayı istediğini ve nelerin değişmesini istediğini kendisine sorması gerekmektedir. Almış olduğu terapi yöntemi ile bu alanda bireylere yardımcı olunmaktadır.  BDT eğitimine dahil olan kursiyerler almış oldukları eğitimin sonunda devlet üniversitesi onaylı sertifika sahibi olacaklardır. Almış oldukları sertifika doğrultusunda terapist olarak kişilere hizmet verebileceklerdir. Online şekilde alınan BDT eğitimi kişiye özel oluşturulan panel içerisinde eğitim videoları yüklü bir şekilde olacaktır. Eğitimini tamamlayan kursiyerlerimiz aynı panel içerisinde aktif olan sınavına giriş sağlayarak sınav notunu oluşturabilecektir. Sınav notunu oluşturan kursiyerlerimizin sertifikasyon işlemleri başlatılacaktır. Kursiyerlerimize sertifikaları kargo yolu ile teslimi sağlanacaktır.

Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Sertifika Programına Kimler Katılabilir?

 • Programa psikoloji bölümü mezunları
 • Aile Danışmanları
 • Psikolog
 • Bilişsel davranışçı terapi eğitimi sertifika programına psikolojik danışmanlar
 • Psikiyatri hemşiresi
 • Rehber öğretmen
 • Pedagog
 • Sosyal Hizmet Uzmanı
 • Çocuk Gelişim Uzmanı
 • Özel Eğitim Uzmanı
 • Sosyologlar
 • Bu alanların lisans öğrencileri eğitime katılabilir.

Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Sertifikası Programına Katılmak İçin Hemen Ara… +90 546 204 61 82  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi satın alabilirsiniz.

Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi

Leave a Comment

Your email address will not be published.