En İyi Projektif Testler Eğitimi Sertifika Programı

Projektif testler çocukların ve gençlerin iç dünyalarını keşfetmeleri ve bilgi toplamak için uygulanır. Bu test çocukların ve gençlerin kendilerini nasıl algıladığını, duyguları, ailesi ve çevresi hakkında görüşleri ile ilgili bilgi verir. Projektif Testler Eğitimi çocuktan yapması istenen şeyleri, belli bir konuda resim çizmesi, bazı yarım bırakılmış öyküleri tamamlaması belli resimlere uygun öyküler anlatması gibi uygulamalar yaptırarak yeni şeyler yaratması sağlanmaktadır. Profektif Testler Eğitimi ile kursiyerler çocukların iç dünyalarını keşfini yapmalarını sağlamak amaçlanmaktadır. Projektif testlerde doğru- yanlış yoktur. Çocuğun yaptığı her şey geçerlidir. Çocuklar kendilerine herhangi yapılandırılmış sorular sorulmadığı için çocuk zihnindeki oluşumlarla ve duygularının onun yönlendirmesi ile hareket etmektedir. Projektif Testler Sertifikası alan kişiler kendilerini bu alanda yetiştirerek birçok kazanım da elde edecektir.

En iyi projektif testler eğitimi sertifika programı ile çocukların iç dünyalarını keşfedebilmeyi bizlere neler anlatmak istediklerini kavrayabilmeyi sağlamaktadır. Projektif testler ile çocuğun hayal dünyasını daha rahat kavrayabilecek ve daha iyi fikirler edinilecektir. Projektif testler sertifikasına sahip kişiler testi çocuklara uygulayabilecek değerlendirmelerini yapıp rapor hazırlayabileceklerdir. Bu test çocukların kendilerini, duygularını, aile ve çevresini nasıl algıladıkları hakkında gerekli bilgiyi edinilmesini sağlayacaktır. En iyi projektif testler eğitimi sertifika programı ile testlerin tanıtılması, anlatılması ve nasıl uygulaması gerektiği konusunda bilgi sahibi olmaktadırlar. Eğitimini tamamlayan bireyler projektif testler sertifikasını alarak gerekli kurumlar da iş hayatına atılabileceklerdir. Projektif testler dolaylı bir yöntemdir, çocuk verdiği cevabın önemini bilmez. Evet- hayır gibi kısa cevaplar yerine çocuk sorulan tüm cevaplara özgür bir şekilde cevap verebilir ve kendi düşüncelerini dile getirebilir.

Projektif Testler Sertifika Programı İçeriği

  • Children’sApperception Test (C.A.T) : Çocuklar için uygulanan sözel bir testtir. Bireysel olarak uygulanır. Zaman sınırlaması yoktur
  • Tematik Algı Testi ( T.A.T): 30 tane resim kartlarından oluşmaktadır. Resimler uyarıcı olarak kişide düşünmeyi canlandırabileceği kişiler arası ilişkileri kendine özgü biçimde alabileceği içerikte hazırlanmıştır
  • (F.A.T): Çocuğun aile içindeki terini belirleyen ailesi ile kurduğu ilişkiler hakkında bilgi veren bir testtir
  • LouisadüssPsikanalitikHikayeler Testi: 4-12 yaş arasındaki çocukların iç dünyalarını ve olası çatışmalarını anlamak için psikanalitik teori temelli hazırlanmış bir projektiftestir.
  • Beier Çocuk Ve Yetişkinler İçin Cümle Tanımlama Testi: Yansıtma tekniklerinden olan bu test geniş kullanım alanına sahiptir.
  • D10 Projektif Çizim testi: Hem zihinsel hem de duygusal yönleri içeren bir testtir.

Sizler de Projektif Testler Uygulama ve Raporlama Sertifikası programımıza dahil olarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz…

Projektif Testler Uygulama ve RaporlamaSertifikası Programına Katılmak İçin Hemen Ara… +90 530 354 96 66  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi satın alabilirsiniz.

Projektif Testler Uygulama ve Raporlama Eğitimi

Leave a Comment

Your email address will not be published.