En İyi Otizm Eğitmenlik Eğitimi Sertifika Programı Yorum Yap
0 comments

Otizm, 3 yaşından önce belirtilerini gösteren önemli bir nero gelişimsel bozukluğudur. Otizm belirtileri bazı çocukların gelişiminde erken görülmektedir. Bazı çocukların gelişiminde gerileme ve aksaklıklar görülür. Otizm şüphesi bir çocuğun konuşmasında ki gerileme, etrafına karşı tepkisiz ve duyarsız kalması gibi durumlarda ortaya çıkmaktadır. Çocuğun anne, baba gibi kısa kelimeleri başlangıçta söyleyebilirken son aylarda bu kelimeyi unutabilirler. Otizm de duygusal problemler ön plandadır, bundan dolayı bireyin çevre ile olan bağı zayıflamaktadır. Bireyin günden güne hayata olan adaptasyonu azalmakta ve insanla ilişkileri zayıflamaktadır. Örnek olarak; yüksek sese karşı duyarlılığı, dokunma hassasiyeti, derinlik problemleri, denge ile ilgili problemleri bireyin gelişmesi ile birlikte sosyal düzendeki problemlerde değişime başlamaktadır.

Otizm Eğitmenlik Eğitimi ile ülkemizde bu konuda gelişmiş ve niteliklerini arttırmış eğitmenler yetiştirilmek amaçlanmaktadır. Toplum olarak böyle bir farkındalığın bilincinde olmalı ve en iyi otizm eğitmenlik eğitimi sertifika programı ile daha duyarlı bireyler, bu konuda bilinçlenmiş bir nesil yetiştirilmek amaçlarımızdan biridir. Otizmin bir hastalık olmadığını bu toplum için büyük bir farkındalık olduğunu insanlara aşılanmalıdır. Otizm Eğitmenlik Eğitimi  alan bireyler bu konuda bilinçlenerek otizmli kişilere nasıl yaklaşması gerektiği konusunda ve onlarla kuracağı iletişim konusunda detaylı bilgi edinirler. En iyi otizm eğitmenlik eğitimi alan bireyler otizmli çocukların öğrenmelerinde ve sosyal çevre ile iletişim kurmalarında yardımcı olacaklardır. Otizmli çocukların ya da bireylerin topluma yaklaşımlarını hatta diğer insanların onlara yaklaşımlarını düzenleyebileceklerdir. Otizm eğitmenleri çocukların sosyal çevreye hazırlanmalarında ve bazı durumları aşmalarında en büyük destekçilerdir. otizm eğitmenleri yapmış oldukları işi büyük sevgi ve şefkat içerisinde yapmalıdırlar. Empati yeteneklerini hiçbir zaman yitirmemelidirler.

Online Otizm Eğitmenlik Eğitim İçerikleri

  • Otizm nedir? Otizmin tarihçesi ve belirtileri nelerdir
  • Otizmin belirtileri ve çocuklarda görülen davranış problemleri ve çözümleri nelerdir
  • Otizmin çeşitleri, otizmli çocuklarda iletişim bozuklukları, otizmli çocuklarda problem çeşitleri
  • Otizm nedenleri genler ve çevrelerin otizmli çocuklara etkileri nelerdir
  • Otizmli çocuklarda davranış problemleri ve çözümleri otizmde bilimsel dayanıklı uygulamalar
  • Otizmli spektrum bozukluğu olan çocuklarda iletişim becerilerini nasıl geliştirebiliriz
  • Otizm spektrum bozukluğu çocuklarda sosyal etkileşim problemleri ile başa çıkmak için neler yapmalıyız
  • Otizm spektrum bozukluğu olan çocuklarda tarama tanılama ve değerlendirme
  • Otizm tanısı almış bir çocukla çalışacak öğretmenin niteliği nasıl olmalıdır.

Sizlerde Online Otizm Eğitmenlik Sertifika Programımıza katılarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz…

Online Otizm Eğitmenlik Eğitimi Sertifika Programı hakkında detaylı bilgi almak için +90 530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz..

Otizm Eğitmenlik Eğitimi Sertifikası

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X