En İyi Doğum Koçluğu Eğitimi Sertifika Programı Yorum Yap

Hangi ebeveyne sorarsak soralım doğum anı onlar için mucizevi ve unutulmaz bir olaydır. Hem anne hem de baba için tarifi edilemeyecek duygular içermektedir. Anne adayının gebeliğini öğrendiği ilk andan kucağına alacağı güne kadar olan süre zarfındaki heyecanlı bekleyişi, telaşları, endişeleri, planları, mutluluğu kontrollü bir şekilde ilerlemesi gerekmektedir. Aksi takdirde bu durum hem anneye hem bebeğe hem de etraftaki yakınları olumsuz etkilemektedir. Bu periyodik tabloda doğum koçlarının gerekliliği hissedilmektedir.

En iyi doğum koçluğu eğitimi sertifika programına katılarak kendini geliştirmiş insanlar bu mesleğe gönül vererek ebeveynlerin yanında olmaktadırlar. Doğum Koçluğu Eğitimini başarılı bir şekilde tamamlayıp mesleki yeterliliklerini kazanmış olan koçlar, alacakları Doğum Koçluğu Sertifikası ile ihtiyaç halinde mesleki becerilerini sergileyebileceklerdir.

Doğum Koçluğu Eğitiminde bireyler doğum öncesi, doğum anı ve doğum sonrası yapması gereken sorumlulukları öğrenmektedirler. Ebeveynlere hem psikolojik hem fiziksel hem de duygusal destek verebilmesi gerekmektedir. En iyi doğum koçluğu eğitimi sertifika programı ile bunların hepsini detaylıca öğrenebilmek mümkündür. Alacakları bu eğitim ile koçlar kendilerini geliştirebilmekte, annenin rahat bir doğum geçirebilmesine destek olmaktadır. Herkes doğum koçluğu sertifikası alabilir ama herkes doğum koçu olamaz. Çünkü doğum koçu olabilmek için bulunması gereken nitelikler vardır.

Doğum Koçunda Bulunması Gereken Nitelikler

 • Gerekli eğitimleri almış, bilgili birisi olmalıdır.
 • Eğitim sonrasında eğitimi başarı ile tamamladığına dair sertifika sahibi olması gerekmektedir.
 • Kadının bedenine ve doğumun mahremiyetine saygılı olmalıdır.
 • Meditatif olmalıdır, anda olmak konusunda rahat olmalı ve tüm varlığını doğuma getirebilmelidir.
 • Objektif olmalı ve ebeveynlerin seçimlerine saygılı olmalıdır; kendi tercihlerinin sizin doğumunuzu etkilemesine izin vermemelidir.
 • Kendi enerjisinin ve doğum ortamına olan etkisinin farkında olmalı buna göre hareket etmelidir.
 • Kendi içsel çalışmalarını yapmış olmalı ve doğuma getirdiği ‘bagajın’ farkında olmalıdır.
 • Yargılamamalıdır, ebeveynleri anlayarak seçimleri sunmalıdır.
 • Hassas olmalıdır.
 • Sakin olmalıdır, anne adayını da sakinleştirebilecek kabiliyette olmalıdır.
 • Ve her şeyden önemlisi anne adayının yanında rahat hissettiği birisi olmalıdır.

Sizlerde Online Doğum Koçluğu Eğitimi Sertifika Programımıza katılarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz…

Online Doğum Koçluğu Eğitimi Sertifika Programı hakkında detaylı bilgi almak için +90 530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz..

Doğum Koçluğu (Doula) Eğitimi

Leave a Comment

Your email address will not be published.