Doğum Koçluğu Eğitimi ve Sertifikası Veren Üniversiteler Yorum Yap

Doğum Koçluğu Eğitimi ve Sertifikası Veren Üniversiteler

Koçnet Akademi 10 yıllık eğitim sektöründe ki deneyimi ile; örgün, canlı ve A sekron eğitim sistemi ile online eğitim veren bir eğitim kurumudur. Sitemizde 150 adet eğitim bulunması ile birlikte ihtiyaçlar ve talepler doğrultusunda yeni eğitimleri de bünyemize katmaya devam etmekteyiz. Eğitimlerimiz müfredeta uygun eğitim saatleri ve içerikleri ile verilmekle birlikte, müfredatın değişimleri doğrultusunda eğitimlerimizde güncellemeler de yapılmaktadır. Anlaşmalı olduğumuz birçok devlet ve vakıf üniversiteleri ile aldığınız eğitimler sertifikalandırılmaktadır. Doğum Koçluğu Eğitimi ve Sertifikası veren üniversiteler den aldığınız Devlet Üniversitesi Onaylı Sertifika veya Vakıf Üniversitesi Onaylı Sertifikaları e devlet üzerinde sorgulayabilir, almış olduğunuz sertifikaları tüm kamu ve özel kurumlarda kullanabilirsiniz. Kursiyerlerimizin verimli bir eğitim geçirebilmesi ve iş hayatlarında da destek olunması adına eğitim panelleri ömür boyu açık tutulmakla birlikte eğitimlerinin güncellenmelerinden de ücretsiz bir şekilde yararlanabilmektedirler. Almış olduğunuz sertifikaların fiili gönderimi ise eğitiminizi tamamladıktan 3 hafta sonra kargo ile kursiyerlerimize sağlanılmaktadır.

Doğum Koçluğu Eğitimi sonunda vermiş olduğumuz Devlet Üniversitesi Onaylı Sertifika veya Vakıf Üniversitesi Onaylı Sertifika ile iş hayatınıza büyük bir adım atmanıza yardımcı olmaktan mutluluk duymaktayız. Doğum Koçları hamilelerin doğum sürecindeki en büyük destekçileridir. Türkiye de hızla yayılan meslek gruplarından biridir. Doğum Koçluğu Eğitimi kişilerin mesleki alanda yetişmesini ve hamilelerin doğum öncesinde doğuma hazırlama ve doğum esnasında neler yapmaları gerektiği noktasında bilgiler verilmektedir. Sağlık Bakanlığının da desteklediği eğitim programlarından birİ haline gelen doğum koçluğu, sezaryen doğumların azaltılıp normal doğumların teşvik edildiği dönemde en çok ihtiyaç duyulan meslek haline gelmiştir. Doğum Koçluğu Eğitimi ile bireylerin doğum sürecinde anneyi hazırlama ve doğum esnasında anneyi rahatlatma gibi eylemlerde bulunmaları konusunda bilgi sahibi olmaktadırlar. Doğum koçları en çokta doğumda ebelerin en büyük yardımcıları olarak görev yapmaktadırlar. Doğum öncesi ve doğum sonrası süreci iyi takip edip doğru bilgilendirme yapmaları gerekmektedir. Doğum Koçluğu Eğitimi ile bu süreci iyi kavrayıp mesleki hayatta rahatlıkla sağlanılmaktadır. Doğum koçları aynı zamanda anneyi ruhsal olarak da rahatlatarak süreci daha rahat geçirmelerini sağlamaktadır.

Doğum (Doula) Koçunun Görevleri

 • Anneyi doğal doğuma teşvik etmek, yeni doğan anne ilişkisinde yardımcı olmak 
 • Gebeye ve bebeğe destek olmaya istekli olmak
 • Etkin dinleme becerisi ve empatik anlayışa sahip olmak
 • Doula Sertifikası Eğitimi İle Sorun çözme ve çözüm üretme becerilerine sahip olmak
 • Kadının kutsal ve mahrem alanını korumaya yardımcı olmak
 • Doğum planlamasında hakkında anneyi bilgilendirmek ve seçimlerinizi desteklemek
 • Hastane prosedürlerini bilmek
 • Doula Sertifikası Eğitimi İle Annenin bilinçli kararlar vermesini sağlamak
 • Doğum sürecinde evde ve hastanede anneyi fiziksel olarak rahatlatmak
 • Doula Sertifikası Eğitimi İle Sükunet içinde annenin güvenini artırmak
 • Ailenin diğer fertlerine destek olmak, eşi sürece dahil etmek 

Koç Net Akademi sitemiz üzerinden Doğum Koçluğu Eğitimi ve  Sertifikası Programına Katılmak için Hemen Ara... +90 530 354 96 66 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Doğum (Doula) Koçluğu Eğitimi Sertifikası

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X