Aile Dizimi Terapi Eğitimi Sertifika Programı Yorum Yap

 Aile Dizimi Terapi Eğitimi aile ya da daha önceki nesillerde yaşanan göç, travma, yok sayma, haksızlık vb. Travmatik olaylar hem sistemik hem de birikmiş duygu ve davranışlar olarak ortaya çıkar. Kişi bir olaya takılıp kalmışsa, fark edilmeyi amaçlar ve amaç onun olayın çözümünde daha fazla rol oynamasını sağlamaktır. Aile Dizimi Terapi Eğitimi Sertifika Programı ile belirli aralıklarla grup çalışması olarak yapılmaktadır. Psikoterapist Bert Hellinger tarafından keşfedilen bir terapi yöntemidir. Aile Dizimi Terapi Eğitimi Sertifika Programı, ailede yaşanan olaylar sonucunda meydana gelen bozulma ve kopmaların psikolojik sorunların temelini oluşturduğu fikrini benimser ve buna yönelik çalışmalar yapar.

Aile Dizimi Terapi Eğitimi Programında bulunan terapi yöntemiyle ailenin iç dünyasına dönmesi ve iç dünyalarıyla barışmaları hedeflenir. Somut bir uzlaşmadan söz edemeyiz, sadece yüzleşmek ve bu olayların yarattığı durumları uzlaştırmak. Kişinin atalarının yaptığı veya yaşadığı bazı durumlar nesiller boyu aktarılır. Örneğin göç, cinayet, intihar, tecavüz, terk, ani ölüm gibi birçok travma nesilden nesile aktarılmaktadır. Bu gibi durumlarda aile dizimi terapisi uygulanabilir.

Koçnet Akademi ile Aile dizimi eğitimine katılarak, bireysel ve grup terapi şekillerini teorik ve uygulamalı olarak nasıl yapılabilir konusunda yetkinlik kazanmaktasınız. Aile dizimi terapi yöntemi uygulanırken eğer grup terapisi ile yapılıyor ise aile dizimi yapılan kişinin kendisini, dizimdeki akrabalarını ve izleyicileri temsil edecek kişilere ihtiyaç vardır. Bu nedenle terapinin en az 10 kişi ile yapılması uygundur. Bu sayı aile dizimindeki kişilere göre azalır veya artar. Terapi bireysel olarak yapılırsa, terapist ailenin bir üyesi olarak rolleri değiştirir. Aile Dizimi Terapisini Aile Dizimi Terapisi Sertifika Programını almış ve bu alanda uzman olmuş kişiler uygulayabilirler.

Aile Dizimi Terapisi Eğitimi Sertifika Programı bazı derneklerden onaylı olarak alınabileceği gibi bazı vakıf ve devlet üniversitelerinden onaylı olarak da alınabilmektedir. En iyi ve en uygun aile dizimi terapisi eğitimini ise Koç Net Akademi sizlere sunmaktadır. Vakıf ve devlet üniversitesi onaylı sertifikalarımız ve online eğitimlerle desteklediğimiz eğitim programlarımızla sizlere hizmet vermekteyiz. Yurt içi ve yurt dışında kullanabileceğiniz aile dizimi terapisi eğitimi sertifikanız için bizlere ulaşabilirsiniz.

Koç Net Akademi sitemiz üzerinden Aile Dizimi Eğitimi  Sertifika Programına Katılmak için Hemen Ara... +90 530 354 96 66 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Aile Dizimi Terapi Sertifikası

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X