Yaratıcı Drama Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır?

Yaratıcı drama herhangi bir konuda doğaçlama, rol oynama gibi tekniklerden yararlanılarak birikimlerden ve yaşantılardan yola çıkılarak canlandırılmalar yapılmasıdır. Yaratıcı Drama Eğitimi ile bireyler normal yaşantılarının ya da yaşamış oldukları bir olayın aslında dramanın konusu olduğunu ve bunun şekillendiğini çok rahatlıkla göreceklerdir. Yaratıcı Drama Eğitimi ile içine kapanık çocukların kendilerini anlatabilmelerinde en büyük yardımcıdır. Tiyatroya ya da bu tarz sanata merakı olan ya da kendini bu alan da göstermek isteyen bireyler için yaratıcı drama iyi bir yoldur. Yaratıcı drama da çocuğun bütün duyu organları etkin bir şekilde kullanıldığı için çocuğun dikkat ve algılama, dinleme, konuşma bedenini kullanarak anlatma ve yorumlama gibi iletişim becerileri gelişir. Böylece çocuklar kendini ve sorunlarını ifade edebilmeyi öğrenmektedirler. Yaratıcı Drama Eğitimi aynı zamanda çocuğun utangaçlık, çekingenlik gibi olumsuz duygulardan arınmasını sağlar.

Yaratıcı drama sonuç değil süreç odaklıdır. Herhangi bir oyunculuk eğitimi de değildir. Katılımcıların süreç boyunca çeşitli canlandırma ve doğaçlama deneyimleri edinmesiyle beraber bu etkinlikler de herhangi bir oyunculuk beklenmez. Atölye katılımcıların öncesinde herhangi bir deneyime sahip olması gerekmediği gibi, sonrasında da herhangi bir oyunculuk tecrübesi kazanmış olması da beklenemez. Oyun yaratıcı dramanın en önemli unsurlarından biri olmak ile beraber kullanılan her oyun belirli bir hedef doğrultusunda, lider tarafından belirlenmiş kazanımları elde etme yolunda bilinçli bir şekilde planlanır ve sürece dahil edilir.

Yaratıcı Drama Sertifikası İle İstihdam Alanları

  • Yaratıcı drama sertifikası ile MEB de tüm eğitim kademelerin de hayat boyu öğrenme üzerinden okullar hayat bulsun projesi kapsamında egzersiz açabilirsiniz.
  • İl/ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü üzerinden egzersiz açabilirsiniz
  • 5.6.7. ve 8. Sınıflarda yaratıcı drama seçmeli dersine öğretmen olarak katılabilirsiniz.
  • Yaratıcı drama sertifikası ile yaratıcı drama kulübü kurabilirsiniz.
  • Özel kurum ve kuruluşlarda yaratıcı drama eğitimi verebilirsiniz.
  • Anaokulu, kreş , kolej, zeka kulübü, özel okul ve benzeri kurumlarda eğitici olarak görev yapabilirsiniz
  • Yaratıcı drama sertifikası ile Yaratıcı drama merkezi açabilirsiniz
  • MEB kurumlarında 9 sayılı karar ve 2010/49 sayılı ders dışı egzersiz çalışmaları kapsamında egzersiz açabilirsiniz

Sizler de Yaratıcı Drama Sertifikası programımıza dahil olarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz…

Yaratıcı Drama Sertifikası Programına Katılmak İçin Hemen Ara… +90 546 204 61 82  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi satın alabilirsiniz.

Yaratıcı Drama Eğitimi Sertifikası 200 Saat

Leave a Comment

Your email address will not be published.