Robotik Kodlama Eğitimi Nedir?

Robotik Kodlama Eğitimi; en sade basit tanımı ile bir robotun hareketlerini kontrol etmek ve yönlendirmek için yapılan kodlamanın verildiği derstir. Robotik Kodlama Eğitiminde çocuklarımız için en temel seviyeden bilgiler verilmeye başlanır. Çocuklarımızı robotlarla tanıştırılıp, robotlarımızın gizli dünyasından bahsedilmektedir. Daha sonrasında bilgisayar üzerinden hareketsiz duran cisimleri bilgisayar üzerinden kodlama mantığı ile nasıl harekete geçirileceğinden söz edilir. Robotik Kodlama Eğitimi; eğitimde robotların kullanılması öğrenmeyi daha etkin hale getirecektir. Çünkü soyut kavramların somutlaştırılması öğrenmeyi daha da kolaylaştıracaktır. Aslında bu eğitimimizde mantık hep bu şekilde ilerlemektedir. Örneğin; Lego Wedo setlerimiz ile çocuklarımız hayal gücünde tasarladıkları oluşumları bilgisayar üzerinden kodlayarak hareket ettirmeye başlıyorlar. İşte o zaman çocuklarımızın yüzündeki tebessüm ve gurur bizleri daha da heyecanlandırıyor.

Günümüzde varlığı son zamanlarda çok söz edilmeye başlayan kodlama eğitimimiz için çocuklara yönelik okullarda eğitim verilmeye başlanmıştır, çocuk kulüplerinde eğitim verilmeye başlanmıştır. Hatta turnuvalar düzenlenmektedir. Çocuklarımız belirli bir dönem boyunca tasarladıkları oluşumları bu turnuvalarda göstermektedir. Günümüzde bu denli önemli yer sağlayan kodlama eğitimimizi ise Robotik Kodlama Eğitmenlerimiz vermektedir. Eğitmen unvanına sahip olabilmek için gerekli tüm eğitimlerini almış, mesleki yeterliliklerini tamamladıktan sonra Robotik Kodlama Sertifikası almış olması gerekmektedir. Peki bu sertifikalar nasıl alınmaktadır?

Robotik Kodlama Eğitimi Sertifika Programı

Kesin kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyerlerimize kullanıcı adı ve şifreleri sms ve e-posta yoluyla gönderilecektir.Kullanıcı adı ve şifre ile İnternet sitemiz üzerinden uzaktan eğitim sistemine giriş yapabilirsiniz.Eğitim videoları, ders dokümanları ve sınavınız sistemde yüklü bir şekilde olacaktır.Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleyebilirsiniz. Eğitim videolarını tamamladıktan sonra sınava giriş yapabilirsiniz. Eğitim süresinden en geç 1 gün önce online sınavınızı gerçekleştirip eğitiminizi tamamlamış olmanız gerekmektedir. Sınavdan başarısız olan kursiyerlerimize ücretsiz olarak tekrar sınava giriş imkanı sunulmaktadır. Sınav da başarılı olan kursiyerlerin sertifikaları, 1 ay içerisinde adreslerine gönderilmektedir.

Sizler de Online Robotik Kodlama sertifika programımıza dahil olarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz…

Online Robotik Kodlama Sertifika Programına Katılmak İçin Hemen Ara… +90 530 354 96 66  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi satın alabilirsiniz.

Robotik ve Kodlama Eğitimi Sertifikası

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X