Otizm Sertifika Programları

Otizm Nedir ?                    

Otizmin nasıl oluştuğu neye dayandığı tam olarak bilinmemektedir. Otizm nedir? dediğimiz de  Otizmin genel olarak genetik bir faktör olarak da düşünülmektedir. Erkeklerde kızlara oranla daha görülmekte olup bunun genel çoğunluğu zeka geriliği olup %10 luk bir dilimin zeka üstünlüğü olduğu görülmektedir. Dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu, duygu durum bozuklukları ve epilepsi otizmde görülen başlıca etkenlerden biridir. Yapılan araştırmalara göre otizm 3 yaşında başlayıp hayat boyu deva eden kişinin çevresi ile sağlıklı iletişim kuramaması, kendilerini doğru ifade edememeleri ile oluşan gelişimsel bir bozukluktur. Erken teşhis dediğimiz nokta da bu alanda eğitim almış ve konuya vakıf olan bireylere büyük iş düşmektedir. Ailelerin çok sonradan fark edebildiği ve geç kalınmalarda olabilmektedir. Otizm Sertifika Programları ise bu alanda bireylerin gelişimlerini desteklemek ve aileleri doğru bir şekilde bilinçlendirilmeler yapılmaları sağlanmaktadır. 

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezlerinde çalışan ya da çocuklara dokunan her alanda faaliyet gösteren bireylerin mutlaka vakıf olması gereken bir aladır otizm. Otizmli çocukların yaşamımızın her alanında olduğunu unutmamalı ve onları anlayabilmenin yardımcı olabilmenin ve topluma kazandırmanın yolu bizlerden geçtiğini unutmamalıyız. Otizm bir hastalık değil farkındalıktır bunu bilerek hareket edilmesi sağlıklı sonuçlar doğurabilecektir. Otizm Sertifika Programları sizlerde dahil olarak bu farkındalığın içerisinde yer alabilirsiniz.

Otizm Eğitimi

Koç Eğitim Sertifika olarak bu alanda bizlerde farkındalık oluşturabilmek,  özellikle özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde çalışanlar için daha sonra çocukların olduğu alanlarda faaliyet gösteren bireyler için oluşturduğumuz bir eğitim programıdır. Otizm Eğitimini online eğitim şeklinde sunup dökümanlarla desteklediğimiz aynı zamanda sürecinizi daha verimli hale getirebilmek için canlı eğitimlerle de perçimlediğimiz bir eğitim programıdır. Kursiyerlerimiz 7/24 eğitim programına erişim sağlayabilir. Kendini hazır hissettiği bir zaman diliminde ise sınavını olabilmektedir. Kursiyerlerimizin sınavından 50 puan ve üzeri alması başarılı sayılması için yeterli olup sertifikasyon işlemleri hemen başlatılmaktadır. 2 hafta içerisinde sertifikalarını e devlette görmekte ve 3 hafta gibi kısa süre içerisinde de fiili sertifikalarını alabilmektedirler. Otizm Eğitimi Sertifika Programını tamamlayan kursiyerlerimiz almış olduğu sertifikalarını otizmli çocuklarla çalışma alanlarında rahatlıkla kullanabilmektedir. Aldığınız eğitim sizlere bu alan da çalışmadan daha çok otizmli bireyleri anlayabilmeyi ve onlar için nasıl hayatı kolaylaştırabileceğimizi kavratmaktadır.

Koç Eğitim Sertifika sitemiz üzerinden Otizm Eğitimi Sertifika  Programına Katılmak için Hemen Ara… +90 530 354 96 66 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Otizm Eğitmenlik Eğitimi Sertifikası

Leave a Comment

Your email address will not be published.