Psikoterapi Eğitimi Veren Üniversiteler

Temelini psikanaliz kuram ve uygulamasından alan Sigmund Freud tarafından geliştiren bir psikoterapi olan Psikanalitik Psikoterapi Eğitimini Koç Eğitim Sertifikadan online olarak alabilirsiniz. İnsan davranışlarındaki normal mutluluğu ortaya çıkarmayı amaçlayan bir psikoterapi tekniği olan psikanalitik insan bilincinin dışında yatan çelişkileri bilinç düzeyine çıkarmak ve bir çözüme ulaştırmaktır. Online olarak verdiğimiz ve eğitim sürecinizi dökümanlarla sağladığımız psikoterapi eğitimi ile örgün tadında online eğitim vermekteyiz. Tüm eğitim programlarımızı alanında uzman hocalardan alarak eğitiminizi daha keyifli ve verimli geçirebilmektesiniz. Psikoterapi eğitimi veren üniversiteler kapsamında sayılı üniversiteler bulunması ile devlet, özel ,vakıf üniversitelerinden sertifikalandırılma sağlanıldığı gibi derneklerden de sertifikanızı alabilirsiniz. Koç Eğitim Sertifika olarak 12 yıldır çeşitli devlet üniversiteleri ve derneklerle çalışmalar yürüterek kursiyerlerimize güven ortamı içerisinde eğitimlerini almaları ve belgelendirilmeleri sağlanmaktadır. Psikanalitikte yenilenen eğitim içerikleri psikoterapi eğitimi veren üniversiteler ve kurum hocalarımızın iş birliği ile geliştirerek hazırlanmaktadır.

Psikoterapi Eğitimi Programına Kimler Katılabilir?

Psikoloji alanı geniş bir yelpazeye sahip olması ile birlikte bazı alan mezunları ve öğrencilerinin katılımları sağlanmaktadır.

  • Psikologlar
  • Aile Hekimi ve Pratisyen Hekimler
  • Psikolojik Danışmanlar
  • Sosyal Hizmet Uzmanları
  • Aile Danışmanlar
  • Sosyologlar
  • Çocuk Gelişim Uzmanları
  • PDR

Alan öğrencileri ve bu alana ilgi duyan gelişim sağlamak isteyen herkes eğitim programına katılabilir. Almış oldukları sertifika ile mesleki kariyerlerine yeni bir gelişim de eklemiş olmaktadırlar.

Psikoterapi Eğitimi Uygulama Alanları

Psikanalitik Psikoterapinin etkili olduğu bazı alanlar mevcuttur. Bu alanlar ise obsesif-kompülsif bozukluk, anksiyete bozuklukları, hafif depresyon, bazı kişilik bozuklukları ve bazı kontrol bozuklukları ( aşırı yemek yeme, kumar ,saldırganlık vb) alanların tedavilerinde büyük önem taşımaktadır. Psikanalitik psikoterapi de kişinin kendisini bilmesi ve danışmanına kendi doğru bir şekilde ifade etmesi önemli olmaktadır. Terapi de kişinin terapiste doğru bir şekilde aktarım sağlayamaması terapinin gerçekleşmesini önler. Danışanın terapi boyunca kontrolünü kaybetmeyecek kadar güçlü olmalıdır. İlaç bağımlısı olan kişilerin egolarının früstrasyona karşı güçlü olmaması dışta bırakılmasına neden olur. Çünkü früstrasyon egonun gücünü göstermesini kolaylaştırmaktadır. Früstrasyonu zayıf olan kişinin kişiliği zayıf, güçlü olan kişinin ise kişiliği güçlü olduğu görülmektedir. 

Koç Eğitim Sertifika sitemiz üzerinden Psikanalitik Psikoterapi Sertifika  Programına Katılmak için Hemen Ara… +90 530 354 96 66 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Psikanalitik Psikoterapi Uygulayıcı Eğitim Sertifikası

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X