Online Pilates Eğitmenliği Yorum Yap

ONLİNE PİLATES EĞİTMENLİĞİ

Pilates Nedir?

Online Pilates Eğitmenliği, 100 yıllık bir geçmişe sahip olan Pilates’in, kontrol edildiği şekilde zihin ve beden bütünlüğünü öngören denge, nefes ve hareket sistemlerini sentezlemenin temel amacıdır. Vücudun güçlenmesine ve esnemesine yardımcı olur. Kasları ve en önemlisi karın kaslarını güçlendirerek yaşam boyu eklemleri ve kemikleri koruyan bir sistemdir.

İnce ve uzun kaslara sahip olmak istiyorsanız uzun saatler pilates yapabilir, hatta fiziksel güçlendirme ile yorucu egzersizler sırasında nasıl estetik bir görünüme kavuşacağınızı görebilirsiniz.

Hamilelikte kilo alımı ve fiziksel değişiklikler ruh halimizi büyük ölçüde etkileyebilirken, vücut şekillendirilebilir , psikoloji doğru ve etkili egzersizle Pilates Eğitimi yardımcı olabilir.

Pilates Hareketleri Nelerdir?

Pilates egzersizleri sırt, karın ve uyluklara odaklanabilir. Sırtın doğal pozisyonunu, karnın kasılmasını ve karın kaslarının iyileşmesini bulmadan hareketlere başlamak gerekir. Pilates Eğitimi egzersizi vücut dengesinin korunmasına yardımcı olur. Böylece karın kasları aktif olarak çalışmaya başlayacaktır. Ayrıca kaburgaların dıştan açık veya birbirine çok yakın ve içten kapalı olmaması tavsiye edilir. İçi boş alan tüm hareketlerde omurgayı takip etmelidir. Ayrıca en yaygın pilates hareketleri arasında omurgayı germek, yarım oturmak, tek bacakla daire çizmek ve iç bacağı kaldırmak yer alır.

Pilates’in Faydaları

Pilates vücudumuz ve zihnimiz için çok faydalı bir egzersiz tekniğidir. Pilatesin faydaları bireysel olarak şu şekilde sıralanabilir;

  • Pilates’in vücut üzerindeki faydalarını görmek için sistemli ve disiplinli bir program oluşturmak gerekir. Çünkü düzenli olarak pilates yaparsanız vücudunuz güçlenir ve daha kolay kilo verirsiniz.
  • Pilates egzersizlerinin amacı vücudun tüm kaslarını çalıştırmaktır. Normalde görmezden geldiğiniz kasların bile güçlendiğini göreceksiniz. Bu nedenle dengesiz ve güçlü bir vücuda sahip olmak mümkün olmayabilir.
  • Pilates düşünme ve dikkat gerektiren bir oyun olduğu için konsantrasyonunuzu ve koordinasyonunuzu geliştirecektir. Pilates egzersizlerinin temeli karın kaslarının sıkılaştırılmasıdır. Yüz kasları ile birlikte derin karın kaslarını çalıştırır ve güçlendirir.
  • Pilates egzersizleri bel ağrısını azaltmak için rahatlıkla kullanılabilir. Araştırmalara göre Pilates bel ağrısını iyileştirebilir. Orta bölgeyi güçlendirir ve sırt yataklarına destek sağlar. Pilatesin ana faydalarından biri aerobik gelişimdir. Pilates egzersizleri arasında birkaç ileri seviye egzersiz bulunmaktadır. Bu hareketlerden bazıları kalp atışını hızlandırabilir, yatarken veya otururken mümkün olduğunca yavaşlatabilir. Yüksek yoğunluklu müfredatta kalp atış hızı artar. Bu, oynanan oyunların aerobik bölgeye ulaşmasını sağlar. Seans boyunca aynı akışı sürdürmek dayanıklılığı artırır ve kardiyovasküler sağlığı olumlu yönde destekler.
  • Pilates, yüksek darbe, yüksek performans ve aşırı kas-iskelet sisteminden büyük ölçüde kaçınır. Bu sayede akciğerlerin oksijen kapasitesi artar ve yanlış nefes almanın olumsuz etkileri ortadan kalkar.

Mat Pilates Nedir?

Minder üzerinde yapılan tüm hareketleri içeren bir pilates şeklidir.

 Klinik Pilates Nedir?

Daha çok sağlık konularına odaklanan bir pilates şeklidir. Klinik Pilates, ortopedik ağrı (sırt, boyun, diz ağrısı), nöroloji, disk hernisi, fıtık, skolyoz, idrar kaçırma gibi omurga hastalıklarının ağrılarını ve sonuçlarını hafifletebilir ve derslere düzenli devam etmenin sonuçlarını ortadan kaldırabilir.

Aletli Pilates Nedir?

Reformer adı verilen bir cihazın kullanıldığı ve fitness aksesuarları yardımıyla cihazın gevşemesini ve sıkılaşmasını sağlayan bir spor türüdür.

Online Pilates Eğitmenliği Sertifikanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Pilates Eğitmenliği Sertifika Programı

Leave a Comment

Your email address will not be published.