Öğrenci Koçluğu Eğitimi Sertifika Programının Önemi

    Öğrenci Koçluğu Eğitimi Sertifika Programı sizi geleceğe taşır. Doğal hayata baktığımızda canlıların yaşamının devamlılığını sağlayan etkinin  güçlü olmalarından değil, doğal yaşama ve değişime uyum sağlamalarından kaynaklandığını görürüz.

Günümüz dünyası  sürekli gelişen bilim ve teknoloji ile kendini yenilemeye geliştirmeye devam ediyor. Fütürolog’lar da gelecekte, ‘’daha iyi ve daha çok eğitim’’ alan insanların başarılı olacaklarını ve böylece refaha ve mutluluğa ulaşacaklarını savunuyorlar.

Hal böyle olunca da yeniliklere uyum sağlamak kaçınılmaz olacaktır. O zaman da  akla gelen ilk soru  ”insanlar bu değişime nasıl adapte olacaklar?”

Bu amaçla çocukların performansını artırmak üzere uygulanan bazı teknik ve yöntemlerle ortaya çıkan öğrenci koçluğu eğitimi yaklaşımı, günümüzde de kurumlarda ve bireysel yaşamda verimliliği ve  başarıyı artırmak için uygulanmaya devam ediyor.

Öğrenci koçu, öncelikle kişisel gelişim ve farkındalık sağlar. Bireyin kendisini tanıyarak, ne olduğu, ne olmak istediği ve nereye ulaşmak istediği ile potansiyelinin  ortaya çıkmasına odaklanarak, davranışlarında ve seçimlerinde daha esnek olabilmesini sağlayan bir çalışma modelidir.

Öğrenci koçunun bakış açısı öncelikle ‘’Ben kimim?’’ sorusunun cevaplarını bireye buldurarak kendisini tanımasına yardımcı olur. Kendini tanıyan birey de değerlerinin farkındadır ve ne istediğini bilir. Hedef belirlendikten sonra da artık nereye, nasıl gidileceğinin cevaplarını kolayca bulmaya başlar.

 

Siz de öğrenci koçluğu eğitimi sertifika programından faydalanmak için aşağıdaki linke tıklayın!

Öğrenci Koçluğu Eğitimi ve Eğitim Danışmanlığı

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X