Meb Onaylı Eğitim Koçluğu Sertifikası

Koçluk kavramı insan hayatında geniş bir alana sahiptir. Koçun bir insan hayatında rehber, hedef belirlemede en büyük destekçisi ve yol arkadaşı olduğunu söyleyebiliriz. Koçluk kısaca değişim diyebiliriz, kişi hayatında bir koçun varlığını istemesi kendi hayatında değişim istediğini ve buna hazır olduğunu göstermektedir. Sınavların yoğun olduğu ülkemizde en çok talep edilen koçlardan biri de eğitim koçu diyebiliriz. Özellikle ebeveynlerin çocukları için endişeleri ve çabalarının onların akademik kariyerlerinde doğru yolda yürümeleri olduğunu görebilmekteyiz. Bunun için eğitim koçluğu eğitimimizle bu alanda destek olacak koçlar yetiştirmeyi amaçlamaktayız. Eğitim sonunda aldığınız meb onaylı eğitim koçluğu sertifikası ya da yök onaylı eğitim koçluğu sertifikası sizlere resmi olarak koçluk yapabileceğinizi göstermektedir.

Eğitim Koçluğu Sertifikası İle Neler Yapılır

Eğitim koçları koçluk yapacak bireyi tanıması ve onun isteklerini anlayabilmesi çok önemlidir. Ancak doğru anlaşılabilen ve doğru yönlendirilen bireyler başarıya ulaşabilmektedir. Eğitim koçu bireyin potansiyelinin farkına varıp kişinin kendi potansiyelini keşfetmesinde bir fener olmaktadır.

  • Öncelikle koçluk yaptığı bireyin hedefini belirlemesini ister
  • Kişinin moral ve motivasyonunu sağlayarak hedefine ulaşmasını kolaylaştırmak
  • Belirlenen hedefler doğrultusunda doğru stratejiler belirleme
  • Hedefler üzerinde plan ve program belirleyerek günden güne gelişmesini sağlamak
  • Danışanın ilgi ve yeteneklerini keşfederek mesleki ya da eğitim noktasında yönlendirme sağlamak
  • Kaygı ve stresi ortadan kaldırmak ya da bunlarla doğru bir şekilde baş edilmesini sağlamak
  • Disiplinli çalışmasını ve özgüven kazanmasında yardımcı olmak
  • Danışanının sosyal gelişiminde katkıda bulunmak

Eğitim Koçluğu Sertifika Süreci

Eğitim koçluğu sertifika programımızı online, a sekron şekilde yapıp kursiyerlerimizin süreçlerini daha verimli hale getirebilmek adına canlı eğitimlerle de desteklemekteyiz. Eğitim de süre kontrolünü tamamen kursiyerlerimize bırakıp 7/24 eğitim videolarına erişimleri sağlanmaktadır. Canlı eğitimler de hoca ile öğrenciyi buluşturarak soru-cevap şeklinde ilerleyecekleri öğrencilerimizin sorularına çözüm bulabilecekleri ortam hazırlamaktayız. Gerek teorik gerekse uygulamalı videolarımızla donanımlı eğitim içerikleri sizler için hazırlanmaktadır. Eğitimini tamamlayan öğrencilerimiz süpervizyon kısmını canlı eğitimle tamamlayarak sınav kısmına geçiş yapabilmektedir. Sınavından 50 puan ve üzeri başarılı olarak kabul edilmekte olup 5 defa sınava girme hakkı öğrencilerimize tanımlanmaktadır. Sınavını tamamlayan öğrencilerimizin sertifikasyon işlemleri başlayarak 2 hafta içerisinde e devlet sisteminde görünmesini 3 hafta içerisinde de fiili sertifika gönderimi kurumumuz tarafından sağlanmaktadır. Meb onaylı eğitim koçluğu sertifikası ya da yök onaylı eğitim koçluğu sertifikası ile resmi olarak koçluk yapabilmektesiniz. Eğitimini tamamlayıp sertifikasını alan tüm öğrencilerimize mesleki hayatlarında başarılar dileriz..

Koç Eğitim Sertifika sitemiz üzerinden Eğitim Koçluğu Eğitimi Sertifika  Programına Katılmak için Hemen Ara… +90 530 354 96 66 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifikası

Leave a Comment

Your email address will not be published.