Aile Dizimi Eğitimi Fiyatları Ne Kadar

Aile Dizimi Eğitimi Fiyatları

Aile toplumun en küçük yapı taşını oluşturan birimdir. Birim içerisindeki huzur ve mutluluğun sağlanabilmesi için tüm bireylerin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerekmektedir. Bazı bireyler bu sorumluluğu rahatlıkla üstlenebilirken bazı bireylerde bu durum tam aksi bir hal alabilmektedir. Aile olma isteği ile yola çıkıp daha sonrasında bu bilinci kavrayamayıp yollarını ayırmak isteyen çok fazla birey oluyor, tabi bu noktada bazı bireyler ise destek alarak toparlamaya çalışıyor. Aile Dizimi Eğitimi fiyatları aslında tam da bu noktada devreye giriyor.

Aile Dizimi Eğitimi fiyatları için Koç Eğitim Sertifika ile iletişime geçerek eğitim danışmanlarımızdan detaylı bilgilendirme alabilirsiniz. Aile dizimi eğitimi programımız ile örgün tadında online eğitim almaya hazır olun diyebiliriz. Donanımlı eğitim içeriklerimizle, alanında uzman eğitmen kadromuzla sizlere verimli ve eğlenceli bir eğitim süreci geçirteceğimizden emin olabilirsiniz. Sizlerde alacağım eğitim benim için önemli diyorsanız sayfamıza bir göz atmanızı öneririz.

Aile Dizimi Eğitimi

Aile Dizimi kavramını Alman psikoterapist Bert Hellinger tarafından ortaya atılmış bir terapi şeklidir. Aile içinde bireyin iç dünyasına anlam kazandırmaya amaçlayan bir tedavi sürecini içermektedir. Aile dizimi önemini toplumsal ilişkileri ve bireysel oluşumunda içinde bulunduğu ailenin temel taşını oluşturma fikrinden almaktadır. Aile bireylerini geçmişte yaşamış oldukları olumsuz tüm olaylar etkilemektedir ve bu olaylar kişinin ileriki süreçlerde de aile içerisinde problem yaşamasına sebep olmaktadır. Kişinin şekillenmesinde bugün oldukları kişi haline gelmesinde ailelerin büyük rolü yer almaktadır. Aile Dizimi Eğitimi ile kişilerin geçmişlerine, aile içerisinde yaşamış oldukları süreci tanımlamasını ve aktarmasını görebileceğiz. Aile dizimi kişinin geçmişindeki problemleri ile yüzleşmesini ve çözümleyerek daha sağlıklı ilişkiler kurmasını sağlamakta etkin rol oynamaktadır. Aile Dizimi eğitimimize dahil olarak sizlerde terapi alanında kendinizi geliştirerek bireylere farklı noktalardan bakabilmeyi sağlayabilirsiniz.

Aile Dizimi Eğitimine Kimler Katılabilir

  • Çocuk Gelişim Uzmanları
  • Sosyologlar
  • Psikologlar
  • Psikolojik Danışmanlar
  • Sosyal Hizmet Uzmanları
  • Hemşireler
  • Uzman, Asistan ve Pratisyen Hekimler
  • Belirtilen Bölümlerin son sınıf öğrencileri

Eğitim programımıza lisans programından mezun olan her birey katılım sağlayabilmektedir. 

Koç Eğitim Sertifika sitemiz üzerinden Aile Dizimi Eğitimi Sertifika  Programına Katılmak için Hemen Ara… +90 530 354 96 66 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Aile Dizimi Terapisi Eğitimi Sertifikası

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X