Fitoterapi Sertifika Programı

Bitkilerin insan yaşantısına etkileri tıpta da kabul görülmeye başlanmıştır. Fitoterapi için bitkisel ilaçların tıpta kullanılması olarak nitelendirebiliriz. Çok eski insanların bitkilerin insan sağlığına olan etkilerini gözlemleyebilmiş ve bunu uygulamaya da almaya başlamışlardır. Uzun süredir devam eden bu durum artık tıpta da karşılık görmeye başlamıştır. Fitoterapi Çin de yaygın olarak uygulanan ve ülkemizde de araştırılmaya ve uygulanmaya başlanmıştır. Hem modern hem de geleneksel yöntemlerin birleşimden oluşan Fİtoterapi yöntemi bir çok hastalığın mucizesi de olmuştur. Fitoterapi Sertifika Programı ile bitkilerdeki bileşiklerin bütünsel etkilerini kullanarak vücudun noktalarını iyileştirmeyi ve güçlendirmeyi amaçlayan bir uygulamadır.  Ülkemizde bitkisel tıbba yani bir diğer anlamıyla fitoterapiye olan ilgi hastalıkların iyileştirilmesi, yaşlanmanın geciktirilmesi gibi alanda kullanımı amaçlandığından gün geçtikçe artmaktadır.  

Fitoterapi Sertifika Programı Ne İşe Yarar

Şimdiye kadar 396.000 yüksek bitki taksonu olduğunu söyleyebiliriz. Bitkilerde bulunan bu önemli taksonların insan vücuduna olumlu etkileri görülmesi ile bitkisel ilaçlar üretilmeye başlanmıştır. Her bitkide yüzlerce bileşik bulunmaktadır. Bunlar arasında besin özellikleri olan karbonhidratlar, protein bileşenleri ve sabit yağlar gibi her birinde bulunan bitkinin gelişimi için gerekli temel elementlerdir. Bu elementlere ise primer metabolitler denilmektedir. Hangi bitkinin hangi hastalıkların tedavisinde kullanılması gerektiğini fitoterapi sertifika programında rahatlıkla görebileceksiniz. Bitkisel tıbba olan ilginin artması insanları bu alanda sıkı bir araştırma yapmaya itmektedir. Koç Eğitim Sertifika dan ise  fitoterapi eğitiminizi alabilir, bu alanda yaptığınız çalışmaları ya da uygulamayı resmiyete kavuşturabilirsiniz. Eğitiminizin sonunda alacağınız devlet üniversitesi onaylı Fitoterapi Sertifikası sizlere bu alanda yasal gerekliliği sağlamış olacaktır.

Fitoterapi Sertifika Programı Süreci

Fitoterapi Eğitiminizi tamamladıktan sonra panelinizde online olarak gerçekleşecek sınavınıza katılım sağlayarak yeterli puanı almanız sertifikalandırma sürecinizde yeterli olmaktadır. Eğitiminizde süre kontrolü tamamen sizlere ait olup sınavdan 50 puan ve üzeri olan kursiyerlerimizin herhangi bir aylık süreci tamamlaması beklenilmeden sertifikasyon süreci üniversitemiz tarafından başlatılmaktadır.  Kursiyerlerimiz sertifikalarını öncelikle e devlet sistemi üzerinden kontrolünü sağlayabilir ve 3 hafta içerisinde ise belirtmiş oldukları adrese kargo yolu ile fiili sertifika gönderimleri sağlanmaktadır. Eğitim süreciniz boyunca mesai saati gözetilmeksizin eğitim danışmanlarınıza ulaşabilmekte ve tüm süreçte sorularınızı büyük özveri ile cevaplandıracak büyük bir ekip ile karşılaşacağınızdan emin olabilirsiniz.

Koç Eğitim Sertifika sitemiz üzerinden Fitoterapi Sertifika  Programına Katılmak için Hemen Ara… +90 530 354 96 66 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Fitoterapi Eğitimi Sertifikası

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X