Paylaş:
Tiyatro Eğitmenlik Eğitimi

Son zamanlarda tiyatroya duyulan yoğun merak ve ilgi beraberinde Tiyatro Eğitmenlik Eğitimini getirmektedir. Eğitmenlik eğitimi çocukların yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmek onlara sanat zevkini ve anlamını aktarmak için verilen bir eğitimdir. Bu sayede gençlerin konuşma, yaratıcı olma ve kendini ifade etme yeteneği gelişecektir. En uygun tiyatro eğitmenlik eğitimimizi tamamlayan bireylere aynı zamanda çevresine, olaylara eleştirel bir bakış açısı ile bakmayı sağlayacaktır. Eğitim sonunda bireyler öz güven kazanıp kendilerini daha rahat ve anlaşılır ifade edecekler. Bu eğitimi başarı ile tamamlayan bireyler sanatın topluma kazandıracağı güzelliklerinde farkına varmış olacaklardır.

Tiyatro Eğitmenlik Eğitimi alan bireyler topluma büyük bir fayda sağladığını bilmeli ve bu faydayı tüm topluma yaymak için çalışmalar yapmalıdır.  Eğitmenlerinin geleceğe kazandırdıkları en güzel miras sanat aşkını aşıladıkları çocuklar olacaktır. En uygun tiyatro eğitmenlik eğitimi alan bireyler kedini iyi ifade edebilmenin yanında aktardığı bilgilerin karşı tarafa geçerliliğini de büyük oranda görecektir.

Tiyatro Eğitmenlik Eğitimi alan bireyler tiyatro ile ilgili tüm teknik bilgilere de sahip olacaktır. Tiyatro aynı zamanda bizlere sosyokültürel farklılıkları gözlemleyecek ve yorumlayacak erişime getirecektir.

Tiyatro Eğitmenlik Sertifika Programının Kazanımları

  • Tiyatro Eğitmenlik Sertifikası ile ifade güçleri ve beraberinde kendilerine güvenlerini artırır.
  • Eleştirel tahlil yeteneği kazanır, hem kendilerinin hem de diğerlerinin çalışmalardaki katkılarını gözlemler.
  • Tiyatro Eğitmenlik Sertifikası ile dramatik konseptte yapılan soyut çalışmaların içeriğini yaşamın özelinde somutlaştırır.
  • Bedenlerini ve dillerini daha iyi kullanmaya başlarlar.
  • Tiyatro Eğitmenlik Sertifikası ile hem çalışmaların içinde yer alarak rolleri gözlemleyecek, hem de grubu dışarıdan izleyerek yaşama dış gözle bakmayı öğrenecektir.
  • Tiyatro Eğitmenlik Sertifikası ile tiyatro ve drama çalışmalarına ait temel özellikleri öğrenecek, bu alandaki becerilerini geliştireceklerdir.
  • Tiyatro Eğitmenlik Sertifikası ile tiyatro ve diğer benzeri sanatlara ait teknik bilgiler edineceklerdir.
  • Tiyatro yolu ile toplumdaki sosyo-ekonomik farklılıkları gözlemleyecek, toplumsal değerler, nesil farklılaşması, gelecek ve geçmiş gibi kavramlar hakkında fikir sahibi olacaklardır.
  • Tiyatro Eğitmenlik Sertifikası ile sanatın diğer dallarına ilgileri artabilecek, fark ettikleri yetenekleri mesleki seçimlerini ve eğitim hayatlarını etkileyebilecektir.

Tiyatro Eğitmenlik Sertifikası programına katılmak için +90 542 336 10 07 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir ya da yada aşağıdaki eğitim linkimize tıklayarak eğitime dahil olabilirsiniz.

Tiyatro Eğitimi Eğitmenlik Sertifikası

Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.