En Uygun Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifika Programı

Beslenme Koçluğu Eğitimi insanda ruhsal ve psikolojik olarak doğrudan ilişkilidir. Her gün aynı besinlerin tüketilmesi kişilerin motivasyonunu olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Yeterli, dengeli ve sağlıklı beslenme için; bir iki besin türünden çok yemek yerine çeşitliliği arttırıp az miktarda tüketilmelidir. En uygun beslenme koçluğu eğitimi sertifika programı ile sağlıklı beslenmenin önemi kavranabilmektedir. Vücudumuz 24 saat içerisinde sistematik bir şekilde çalışmaktadır. Sağlıklı ve dengeli beslenme de bu sistem için çok önemlidir. Bu sebeple öğünler ve öğün örüntülerine dikkat edilmelidir. Vücudumuzun çalışma sistemi vücudumuza aldığımız besin ögelerine bağlıdır. Bu sebeple besin ögeleri vücuda belirli zaman aralıklarında alınmalıdır, uzun süre aç kalındığında veya kısa süreli aralıklarla aşırı beslenildiğinde vücudun enerji  ve metabolik dengesi olumsuz etkilenebilmektedir. Günde mutlaka 3 ana öğün tüketilmeli, bu ana öğünler arasında 5, 6 saatlik bir dilim olmalıdır. Ana öğünlere destek olarak ara öğünde tüketilmelidir.

Beslenme Koçluğu Eğitiminde yeterli beslenme de öğün sayısı kadar içeriği de önemlidir. Öğünlerde besin ögelerinin dağılımı ne kadar dengeli olursa metabolizma da o kadar düzenli çalışmaktadır. Bu sebeple her besin ögesinden yeterli miktarda alım sağlanmalıdır. Örneğin; Diyette karbonhidrat miktarı düşük tüketildiği zaman metabolizma bu durumdan olumsuz etkilenmektedir. Diyetin karbonhidrat miktarı azaltıldığında diyet proteinin büyük bir kısmı glikoza çevrilmektedir. En uygun beslenme koçluğu eğitimi sertifika programı ile besinler hakkında merak ettiğiniz ne varsa her şey cevap bulmaktadır.

Online Beslenme Koçluğu Sertifika Programı

Siz değerli kursiyerlerimiz Beslenme Koçluğu Sertifika Programımıza dahil olmak istedikten sonra uzman eğitim danışmanlarımız şahsınıza özel bir panel oluşturmaktadır. Oluşturulan bu panelinizin içerisinde beslenme koçluğu ile ilgili ders videoları, PDF destekli ders dökümanlarınız bulunmaktadır. Eğitime giriş yapabilmeleri için kursiyerlerimize kullanıcı adı ve şifreleri sms ve e-posta yoluyla gönderilecektir. Panelinize giriş yapabilmeniz için oluşturulan kullanıcı adı ve şifreniz ile panele giriş yapıp hemen eğitiminize başlayabilmektesiniz. Eğitim süreniz 1 aydır, eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleyebilirsiniz. Beslenme Koçluğu Eğitimi tamamladıktan sonra ise sınavınız ana sayfanız üzerinde aktif hale gelecektir. Sınavdan ise 50 puan ve üzeri almanız yeterli olacaktır. Sınavdan başarısız olan kursiyerlerimize ücretsiz olarak tekrar sınava giriş imkanı sunulmaktadır. Geçerli notunuzu aldıktan sonra sertifikasyon işlemlerinizi başlatmaktayız. Alacak olacağınız sertifika Adnan Menderes Üniversitesi onaylı gelmektedir. Sınav da başarılı olan kursiyerlerin sertifikaları, 1 ay içerisinde adreslerine gönderilmektedir.

Sizler de Beslenme Koçluğu Sertifikası programımıza dahil olarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz…

Beslenme Koçluğu Sertifikası Programına Katılmak İçin Hemen Ara… +90 530 354 96 66  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi satın alabilirsiniz.

Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifikası

Leave a Comment

Your email address will not be published.