En İyi Temel Pedagoji Eğitimi Yorum Yap

En İyi Temel Pedagoji Eğitimi : Pedagoji, Yunanca ‘payos’ (çocuk) ve ‘agogos’ (lider) kelimelerinden oluşan bir kelimedir. Bu nedenle, eğitim ve öğrenme teorisinin bilim ve sanatını tanımlayan oldukça süslü bir kelimedir. Pedagoji öğretme çalışmasını ve içeriğin bir öğrenciye nasıl sunulduğunu ve verildiğini açıklar. Öğrenende bilgi kazanımına yol açan bir eğitim sürecinin yaratılmasıdır.

Pedagoji; bireyleri kuramsal ve uygulamalı olarak eğitme ve öğretme bilgisi ve sanatıdır.

Koç Net Akademi ile Üniversite işbirliği ile çocuğu empatik bir yaklaşımla anlayabilmek, onun gözünden dünyayı ve ebeveynlerinin nasıl göründüğünü deneyimlemek, etkinlik ve uygulamalarla çocuğun dünyasını keşfedebilme imkanı sunmak amacıyla planlanmış ve yapılandırılmış bir eğitim modelidir.

Pedagoji öğretme teorisi ve pratiğini, öğretmek için kullanılan stratejileri, öğretmenin ve öğrencilerin spesifik etkileşimini, kullanılan öğretici içeriği, öğrenen ve öğretmenin birleşik hedeflerini ve içeriğin sunulma ve sunulma şeklini içerir.

Eğitimde pedagoji, bir öğretmenin, önceki öğrenme, sınıf bağlamı, son hedefler ve daha fazlasını dikkate alarak öğrencilerine öğretmek için kullanacağı özenle düşünülmüş süreci açıklar.

“Bana anlatırsanız unuturum; bana gösterirseniz hatırlarım; beni dahil edersiniz, anlarım.” anlayışına hizmet etmektedir.

Temel Pedagoji Eğitimi Sertifikası Programının Amacı

Okul öncesi çocuk gelişimi faaliyeti gösteren kamu ya da özel kurumlardaki personellerin gerekli olan mesleki tecrübeyi kazandırmak için online eğitimlerle Türkiye’nin her yerinden katılımı sağlamak.
Çocukla Çalışan Uzmanların, Eğitimci ve Anne-Babaların çocuk ile ilgili psikolojik temel alt yapıya sahip olmaları ve çocuklar ile ilgili temel pedagojik bilgiye sahip olmayı sağlamak.
Çocuk ile çalışan tüm herkesin bilgi ve becerisini artırmak amaçlanmaktadır.

En İyi Temel Pedagoji Eğitiminin Kazanımları 

  • Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Alanında Yetkin Bilgiye Sahip Olacaksınız.
  • Psikoloji, sosyoloji, sosyal hizmetler, PDR mezunları çocuk ve ergen alanında uzmanlaşabilecek
  • Ebeveynler çocuklarına Pedagog gözüyle bakabilecek, uzman bir ebeveyn olabileceksiniz.

Temel Pedagoji Eğitimi Sertifikası Programına Kimler Katılabilir?

  • Çocuk gelişimi önlisans mezunları,
  • Ücretli öğretmenler,
  • Diyanete bağlı anaokulu ve kreş öğretmenleri,
  • Psikologlar,
  • Eğitim fakültesi mezunları,
  • Rehberlik Psikolojik Danışmanlar,
  • Özel bakımevi ve kreş çalışanları

Çocuk oyun alanı işletmecileri, restoranların/mağazaların çocuk oyun bölümünde görev alan personel bakıcılar, okul servis şoförleri, okul kantin işletmecileri, yaz Kuran kursu öğretmenleri gibi bakım hizmeti sunacak bireyler En İyi Temel Pedagoji Eğitimi programına katılabilirler.

Koç Net Akademi sitemiz üzerinden En İyi Temel Pedagoji Eğitimi Sertifikası Programına Katılmak için Hemen Ara… +90 530 354 96 66 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Temel Pedagoji Eğitim Sertifikası

Leave a Comment

Your email address will not be published.