En İyi Özel Öğrenme Güçlüğü Tanı Envanteri Eğitimi Yorum Yap

Özel öğrenme güçlüğü çocuğun zekasının normal ya da normalin üstünde olmasına rağmen dinleme, düşünme, anlama, kendini ifade etme, okuma yazma ve matematik becerilerinde yaşıtlarına göre zekasına oranla düşük başarı göstermesidir. Bir kişide öğrenme ve algıla problemi kişini doğumu ile başlamaktadır. Özel Öğrenme Güçlüğü Tanı Envanteri Eğitimi sürecinde bir çocuğun öğrenme ya da algılama problemi olamamaktadır. Yaşam boyu süren bir bozukluktur. Dil gelişimini, anlama ve konuşmayı etkileyen bir durum olduğu için kişinin eğitim hayatını, özel hayatını ve mesleki hayatını olumsuz yönde etkilemektedir. Çocuğun zihinsel yeteneği olmasına rağmen, akademik açıdan gerilik göstermesi öğrenme güçlüğünün en çarpıcı özelliğidir. Birçok çocuğun öğrenme güçlüğü yaşadığı aileler tarafından çocuk okul hayatına başladığı anda fark edilmeye başlanmaktadır.

Özel öğrenme güçlüğü beyindeki bazı farklılıklar nedeni ile öğrenme süreçlerinde bir veya bir kaçında aksama olması ile ortaya çıkmaktadır.  Özel öğrenme güçlüğü bir çocuğun görme problemi ya da işitme problemi olmasından kaynaklanan bir durum değildir. Öğrenme güçlüğünü görme ya da işitsel bir duruma bağlanmaması gerekmektedir. Farklı tanı ölçütleri nedeni ile çeşitli ülkelerde bildirilen oranlar çok farklıdır. Bu oran erkeklerde daha sık görülmektedir. Bazı oranlara göre Çin de bu durum %1, Venezüella %3,3 oranında belirtilmektedir. Nedeni ise tam olarak bilinmemektedir. Genellikle bazı nedenlere dayandırılabilmektedir. Bunlar; genetik etmenler olabiliyor, beyin hasarı, nöroloji fonksiyonlarda bozukluk bunlar etmen olabilmektedir. En iyi özel öğrenme güçlüğü tanı envanteri eğitimi ile bu alanda çalışma yapan eğitimcileri bilgilendirmek ve bu alanda neler yapabilecekleri konusunda bilgilendirme yapılmaktadır. Öğrenme güçlüğü çeken çevremizde birçok çocuk ve bireyler olabilmektedir. Almış olunan eğitim sonucunda onlara bu alanda destek olabilir ve neler yapabileceğimizi görebilmekteyiz.

Özel Öğrenme Güçlüğü Tanı Envanteri Sertifika Programına Kimler Katılır?

Çocuk Gelişimi Öğretmenleri ve bu bölümlerde okuyan 3. Ve 4. Sınıf öğrencileri ile benzer türde özel öğrenme güçlüğü tanısının nasıl kullanılacağı konusunda nicel ve nitel bilgileri yorumlayabilecek olan uygulayıcılar bu envanteri kullanabilirler.

Özel Öğrenme Güçlüğü Tanı Envanteri Sertifikası programına katılmak için +90 530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir ya da yada aşağıdaki eğitim linkimize tıklayarak eğitime dahil olabilirsiniz.

Özel Öğrenme Güçlüğü ( ÖGTE ) Sertifikası

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X