En İyi Çocuk Terapistliği Eğitimi Sertifika Programı Yorum Yap

Çocuklar yetişkinlerden farklı olarak çok hızlı değişmektedirler. Bu nedenle Çocuk Terapistliği Eğitimi ileriye yöneliktir. Terapi sürecinde geçmişe odaklanmak, zaman zaman işlevsiz hale gelebilir. Çocuk terapistleri, çocuklara güçlü bir benlik duygusu, duygusal güç, iyi ilişkiler ve iyi iletişim kurma konusunda yardımcı olmaya odaklanır.

Her çocuk biyolojik özellikleri, mizacı, sosyal çevresi ve yetiştirilişi bakımından birbirinden farklıdır. Bu nedenle de zaman zaman davranış ve duygu değişiklikleri yaşayabilmektedirler. Ailelerin ve çevresinin çocuğa yakınlığı, çocuklardaki farklılığı zaman zaman görememelerine yada objektif değerlendirmelerine neden olabilir. Bu nedenle çocuğun gelişiminin uzman bir terapist tarafından değerlendirilmesi gerekmektedir. Her çocuk, terapist tarafından özel olarak ele alınmalıdır.

Çocuk Terapistliği Sertifika Programı Amaçları

  • Çocuk Terapistliği Eğitimi ile psikolojik rahatsızlıkların belirtilerini azaltmak / ortadan kaldırmak
  • Çocuklara ve ailelere stresle, duygusal ve davranışsal problemlerle başa çıkma konusunda yardımcı olmak
  • Bireysel gelişimlerini sağlayarak problem çözme ve başkalarından yardım alabilme yeteneklerini geliştirmek
  • En iyi çocuk terapistliği eğitimi ile öz güven kazandırmak
  • Çocukların diğer insanlarla olan çatışmalarını sonlandırmak, aile veya arkadaşlık ilişkilerini geliştirmek
  • Bireyleri travmaya sürükleyen olayların durdurulması ve travmaların neden olduğu bulguların yetişkinliğe taşınmamasını sağlamak.
  • Çocuk Terapistliği Eğitimi ile güncel problemlerini anlayıp, eski problemlerine yeni çözümler üretebilme duygusal gelişimini destekleme
  • Eğitime dahil olmuş ve eğitimini tamamlamış bireyler çocuk gelişimi konularına (büyüme, öğrenme, değişme, ilişki kurma, etkileşim ve patoloji gelişimi gibi alanlara vakıf olmaları amaçlanır
  • En iyi çocuk terapistliği eğitimi ile çocuklara tanı konulması, tedavileri, davranış ve oyun yoluyla anlattıklarının gözlemlenmesi konusunda uzmanlaşması hedeflenir.

Çocuğun hangi yaş döneminde dünyayı nasıl görüp nasıl algıladığı, yetişkinlerden neler beklediği, nasıl bir düşünme sistemine sahip oldukları bilmek çocukla ilgilenen herkesin görevidir. Hem bilimsel verilerle hem de pratikteki zevkli uygulamalarla çocuk konusuna ilgi duyan herkesi çocuğun dünyasına yolculuğa çağırmaktadır. Bu eğitimle çocuğu daha yakıdan tanımış olacak, onun hangi gelişim dönemlerinde neye ihtiyacı olduğunu bileceksiniz. 

Çocuklar, içinde bulundukları toplum ve ailelerin yetiştirme metotlarına bağlı olarak birbirlerinden farklıdır. Kimi zamanlar çocuğun neden davranış ve tutum değişikliklerine gittiğini anlamak güçtür. Aileler çocuklarına çok yakın oldukları için onların davranışlarındaki farklılıkları her zaman fark edemezler. Bu çocuklar ve aileleri arasında stres yaratabilmekte çocukla ebeveyn iletişimini olumsuz etkilemektedir. Bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak ve sağlıklı bireyler yetiştirmek adına ebeveynler çocuk terapistine ihtiyaç duyarlar.

Çocuk Terapistliği Sertifikası programına katılmak için +90 530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir ya da yada aşağıdaki eğitim linkimize tıklayarak eğitime dahil olabilirsiniz.

Çocuk Terapistliği Eğitimi Sertifikası

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X