Eğitim Koçluğu Sertifikası Veren Üniversiteler

Eğitim Koçluğu Sertifikası Veren Üniversiteler

Eğitim koçluğu öğrencilerin kendi potansiyelini tanımalarını ve bu potansiyeli ortaya çıkarmasına olanak sağlayan koçluk modelidir. Ülkemizde öğrencilerin girecekleri sınav sayılarının artması ile aile içerisinde büyük bir telaşında başlamasına da neden olmaktadır. Öğrencilerin sınav sürecinden önce yaşadığı stres, kaygı ve telaşı ancak profesyonel bir destek alarak aşabilmektedirler. Ailelerin çocuklarının bu süreçte yaşadığı sıkıntıları rahat atlatabilmeleri ve baş edebilmeleri için eğitim koçlarına ihtiyaç duymaktadırlar. Eğitim koçlarının temel amaçlarından biri de öğrencilerinin sınav kaygılarını azaltmaktan başka gelişimlerine de büyük destek olmaktır. Eğitim koçlarının öğrencilere rehberlik edebilmesi için öğrencinin de bu nokta da istekli olması gerekmektedir. Yaşamış olduğu sıkıntıyı ve stresi ancak kişi kendi istediği zaman üstesinden gelebilir. Kişinin istediği noktada koçlar onları doğru yönlendirmekle ve planlı ilerletmekle yükümlüdürler.

Kelime anlamı olarak koçluk bir kişiyi bir yerden bir yere taşıma anlamına gelmektedir. Eğitim Koçları da kişileri bir yerden alarak başka bir yere taşıyabilmekte yani daha açık söylemek gerekirse başarısızlıktan başarıya ulaştırabilmektedir. Öğrencilerin potansiyelini fark ederek üstüne düşmelerini ve potansiyellerini de kişilere göstererek aslında üzerinde durulması gereken noktaların danışanlarının var olan potansiyelini ortaya çıkarmak olduğunu eğitim koçlarından öğrenebilirsiniz.

Öğrencilerin hayatlarında doğru bir şekilde ilerleyebilmesi ve başarı elde edebilmesinde koçlardan almış olduğu desteğin büyük bir önemi vardır. Eğitim Koçları öğrencileri hedeflerini belirlemelerini ve bu hedef doğrultusunda planlı bir şekilde ilerlemelerini sağlamaktadır. Bir işte planlı ilerlemek başarının yapı taşlarından biridir diyebiliriz. Bu yüzden aslında her eğitim koçu doğru planlama yapmayı bilmeli ve her zaman doğru yönlendirme yapabilmelidir. Ve her şeyden önemlisi hızla değişen eğitim sistemine ve sınav sistemine hızlı bir şekilde adapte olmalı plan geliştirmelerini bu doğrultuda yapabilmelidir. 

Koç Eğitim Sertifika olarak hızla değişen eğitim ve sınav sistemini takip ederek Eğitim Koçluğu Eğitimi içeriğini üniversitemiz ve eğitmenlerimiz işbirliğinde düzenlenerek eğitim koçu olmak isteyen kursiyerlerimize güncel eğitimleri sunmaktayız. Eğitim Koçluğu Sertifikası Veren Üniversiteler çok olsa da burada ki başarı Koç Eğitim Sertifika ile mümkün olabilmektedir. Güncel eğitim içeriği ve devlet üniversiteleri ile olan çalışmaları ile eğitimini tamamlayan ve sertifikasını almaya hak kazanan kursiyerlerine üniversite aracılığı ile uygulayıcı belge vererek profesyonel eğitim koçları olmasını sağlamaktadır.

Koç Eğitim Sertifika sitemiz üzerinden Eğitim Koçluğu Eğitimi  Programına Katılmak için Hemen Ara… +90 530 354 96 66 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifikası

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X