Meb Onaylı Robotik Kodlama Sertifikası

Meb Onaylı Robotik Kodlama Sertifikası

Robotik kodlama tüm makineleri ve kontrol sistemlerini kapsayan bir işbirliği alanında ihtiyaç duyulan yazılım kodları ile makinelerin iletişimidir diyebiliriz. Günümüzde kodlamanın nasıl ve nerede olduğuna baktığımızda artık hayatımızın birçok alanında yer aldığını görebiliriz. Örnek verilecek olursa araba,telefon,bilgisayar,televizyon,banka kartlarımız ve birçok örneklerle de çoğalabilmektedir. Yapılarına elektronik donanımların eklenmesi, bunların dijital ortamda kontrol edilebilmesi ve bazı ortamlarda belirli şartlar altında çalıştırabilmesi için gerekli kodlar bulunmaktadır. Robotik Kodlama Eğitiminde bu kodların nasıl olması gerektiğini detaylı bir şekilde görebileceksiniz.

İyi bir kod yazarının robotun yapmasını istedikleri her şey hakkında hem eleştirel hem de yaratıcı düşünmeleri gerekmektedir ve kodun doğruluğunun çok önemli olduğunu bilmemiz de gerekmektedir. Robotik kodlama da tek bir kod hatasının olması robotun çalışmamasına neden olması ile birlikte tüm süreci de değiştirebilmektedir. Çocukların meraklı oldukları bir nokta olan robotlar onların ileride en iyi yazılımcı ya da tasarımcı olmalarını sağlayabilmektedir. Robotlarla başlayan bir eğitim de kendini geliştirebilen ve üzerine katarak ilerleyen bireyler yeni şeyler ortaya çıkararak insan hayatını daha da kolaylaştırabilmektedir.

Online sistem üzerinden verilecek olan Robotik Kodlama Eğitimi Sertifika Programı içerik açısından donanımlı bir eğitim içeriğine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Sürecin canlı eğitimlerle desteklenmesi öğrencilerimizin daha çok verim elde etmesini sağlamaktadır. 7/24 erişim imkanı sunduğumuz eğitim programımızda öğrencilerimizin ömür boyu eğitim videolarından yararlanması da sağlanmaktadır. Başta öğretmenlerimizin talep ettiği bir program olan robotik kodlama eğitimi bu alanda merakı olan robotları seven ve bunu sevdirebilecek kişilere de eğitmen olabilme imkanı sunmaktadır. MEB onaylı robotik kodlama sertifikası talep edilse de YÖK onaylı sertifikaların bu alanda geçerliliği de bulunmaktadır. Sertifikalandırma sürecini hızlı bir şekilde yöneten üniversitemiz, öğrencilerimizin hızlı bir şekilde iş hayatına atılmalarında büyük katkıları da bulunmaktadır. Öğretmenlerimizin almış oldukları üniversite onaylı robotik kodlama sertifikasının kendi okullarında egzersiz açabilmelerini sağlamaktadır. Meb de geçerli belge sunan kurumumuz öğretmenlerimize ve meb de eğitmen olmak isteyen kursiyerlerimize hızlı bir şekilde süreçlerini tamamlayarak hayallerine kavuşmalarında destek olmaktadır. Sizlerde başarılı bir  Robotik Kodlama Eğitmeni olabilirim ya da benimde bir hayalim var bunu gerçekleştirmeliyim diyorsanız Koç Eğitim Sertifikaya  ulaşmanızı tavsiye ederiz..

Koç Eğitim Sertifika sitemiz üzerinden Robotik Kodlama Eğitimi  Programına Katılmak için Hemen Ara… +90 530 354 96 66 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Robotik ve Kodlama Eğitimi Sertifikası

Leave a Comment

Your email address will not be published.