Doğum Koçluğu Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır?

Doğum Koçluğu Eğitimimize dahil olmak isterseniz izleyeceğiniz süreç şu şekildedir: Siz değerli kursiyerlerimiz programımıza dahil olmak istedikten sonra uzman eğitim danışmanlarımız şahsınıza özel bir panel oluşturmaktadır. Oluşturulan bu panelinizin içerisinde Doğum Koçluğu Eğitimi ile ilgili ders videoları, PDF destekli ders dökümanlarınız bulunmaktadır. Kursiyerlerimize kullanıcı adı ve şifreleri sms ve e-posta yoluyla gönderilecektir. Panelinize giriş yapabilmeniz için oluşturulan kullanıcı adı ve şifreniz ile panele giriş yapıp hemen eğitiminize başlayabilmektesiniz. Eğitim süreniz 1 aydır, eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleyebilirsiniz. Doğum Koçluğu Eğitimi sertifika programındaki eğitiminizi tamamladıktan sonra ise sınavınız ana sayfanız üzerinde aktif hale gelecektir. Sınavdan ise 50 puan ve üzeri almanız yeterli olacaktır. Sınavdan başarısız olan kursiyerlerimize ücretsiz olarak tekrar sınava giriş imkanı sunulmaktadır. Geçerli notunuzu aldıktan sonra sertifikasyon işlemlerinizi başlatmaktayız. Doğum Koçluğu Sertifikası Adnan Menderes Üniversitesi onaylı gelmektedir. Sınav da başarılı olan kursiyerlerin sertifikaları, 1 ay içerisinde adreslerine gönderilmektedir.

Sizler de en donanımlı bir eğitim alıp mesleki yeterliliklerinizi kazanmak istiyorsanız Doğum Koçluğu Sertifikası programımıza dahil olmanızı bekleriz.

Doğum Koçlarının Görevleri Nelerdir?

 • Doğum koçları, doğum ile ilgili planlar yapılırken aileleri seçenekler hakkında bilgilendirir.
 • Ebeveynlerinde isteklerini göz önünde bulundurarak mutlu bir doğum öncesi, doğum esnası ve doğum sonrası planını hazırlar.
 • Doğumun başından sonuna kadar ailenin, özellikle de annenin yanında bulunur.
 • Ailenin hastane prosedürlerini anlamasına ve doğru kararlar vermesine yardımcı olur.
 • Doğumun başlamasına yakın gerek evde gerek hastanede anneyi fiziksel olarak rahatlatır. Bunlar nefes egzersizleri, rahatlatıcı masajlar, doğru pozisyonu bulma gibi yardımlardır.
 • Annenin sakinliğini koruması, doğuma odaklanması için gerekli olan durumlarda hastane personeli ile iletişiminde yardımcı olur.
 • Doğum sırasında eşler ve diğer aile bireylerinin korkmaması gerektiğini, heyecanlanmasının anneyi de etkileyeceğini ve duygusal olarak doğumla başa çıkmasını güçleştirebileceğini söyleyerek onları rahatlatır.
 • Anneye bu sürecin tamamen doğal bir süreç olduğunu, korkulacak ve endişe duyulacak bir şey olmadığını hatırlatır.
 • Doktorlarıyla güven ilişkisi kurmalı ve açık iletişim içinde olmalıdırlar.
 • Lohusalık döneminde emzirmeden, beslenmeye ve bebek bakımı gibi konularda anneye bilgi verir,destek olur.
 • Ebeveynlere olumlu veya olumsuz bir durum gerçekleşse bile her zaman doğumun lehine gideceği konusunda destek olur ve motivasyonlarını yüksek tutmalarını sağlar.

Sizler de Doğum Koçluğu Sertifikası programımıza dahil olarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz…

Doğum Koçluğu Sertifikası Programına Katılmak İçin Hemen Ara… +90 546 204 61 82  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi satın alabilirsiniz.

Doğum (Doula) Koçluğu Sertifikası

Leave a Comment

Your email address will not be published.