Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır?

Çocuklar en çok oyun oynamaktan ve resim çizmekten zevk almaktadırlar. Çünkü çocuklar yetişkinler gibi duygularını konuşarak belli etmezler, onların duygularını en iyi ifade ettikleri zaman oyun oynadıkları ya da resim çizdikleri zamandır. Çocuklar resim çizerken, oyun oynarken öfkelerini, sevgilerini ve kırgınlıklarını rahatlıkla gösterebilirler, onun harici bir durumda çocuklar içine kapanık olurlar ve ne hissettiklerini anlayamazsınız. Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi ile çocuklar büyüyüp olgunlaştıkça yaptıkları resimlerde değişecektir yaşları büyüdükçe yaptıkları resimler daha belirgin hale gelecektir. Ayrıntılı, oranlı ve daha gerçekçi olmaya başlayacaktır. Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi ile çocukların her yaş döneminde yapmış oldukları resimlerin belirgin özellikleri vardır. Örneğin 1-4 yaş arası çocukların yapmış oldukları resimler genellikle karalamaya yönelik resimler yaparlar. Çünkü daha çok oyun amaçlı yapmaktadırlar. 4-7 yaş arası çocuklar yavaş yavaş daha belirgin şeyler çizmeye başlarlar. Mesela yuvarlak kafa çizerler, insan çizdikleri zaman başı ve ayakları olan bir insan çizerler. 5 yaşındaki bir çocuğun yaptığı resimler artık daha belirgin olmaya başlamaktadır. 6 yaşında olan bir çocuğun yapmış olduğu resimler ise artık konusu olan bir resim çizmeye başlarlar. Resimlerde artık yer çizgileri ve saydamlık olmaya başlar. Mesela bir ev çizdiklerinde evin içerisinde çizdikleri eşyaları örnek olarak verebiliriz.

Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi ile 7-9 yaş arası çocuklar için çizdikleri resimler artık daha da ayrıntılı ve belirgindir. İlk bakışta resmin ne olduğu kolay bir şekilde anlaşılabilmektedir. Resimler daha gerçekçi bir mekandan oluşmaktadır.  Bu dönemde kuş bakışı çizimler daha çok ön plana çıkmaktadır. 9-12 yaş arası çocuklar ise ayrıntılı çizimler ve ayrıntılar görülmektedir.  Bu dönemde artık kızlar ve erkekler arasında farklılıklar görülür. Kızla ağırlıklı olarak bebek resmi, portreler ve elbiseler çizerken erkek çocukları ise daha çok araba, gemi, uçak çizdikleri görülmektedir.  Resimlerde aşırı hassasiyet ve kendini ifade güçlüğü görülür. Ve yaş büyüdükçe çizimler ve anlatmak istedikleri de büyümektedir.

Sertifika Programına Kimler Katılabilir

  • Psikologlar
  • Psikolojik Danışmanlar,
  • Aile Danışmanları,
  • Aile Terapistleri,
  • Pedagoglar,
  • Rehber Öğretmenler,
  • Özel Eğitim Uzmanları,
  • Sosyal Hizmet Uzmanları,
  • Anaokulu Öğretmenleri,
  • Sınıf Öğretmenleri ve ilgi duyan herkes katılabilir.

Sizler de Çocuk Resimleri Analizi Sertifikası programımıza dahil olarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz…

Çocuk Resimleri Analizi Sertifikası Programına Katılmak İçin Hemen Ara… +90 546 204 61 82  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi satın alabilirsiniz.

Çocuk Resimleri ile Psikolojik Analiz Eğitimi

Leave a Comment

Your email address will not be published.