Doğum Doula Danışmanlığı Sertifikası

Doğum Doula Danışmanlığı Sertifikası Koç Eğitim Sertifika ile üniversite iş birliğiyle hazırlanan Doğum Doula Danışmanlığı Sertifikası programını başarıyla bitiren kursiyerler Doğum Koçu unvanı ile doğum koçluğu eğitimi verme yeterliliğine sahip olacaklardır.

Doğum Doula Danışmanlığı Eğitimi; Hamilelik öncesi, hamilelik süreci ve hamilelik sonrasında annenin bilinçlendirilmesi, nefes alma tekniklerini öğrenmesi; Psikolojik olarak doğuma hazırlanmasında destek verecek kişilere gerekli bilgi ve becerileri kazandırarak doğum koçluğu yapabilmelerini sağlamayı hedefleyen bir eğitimdir.

Doğum Doula Destekçiliği Eğitimi ile; Doula koçları hamilelik ve doğum süreçlerindeki gerekli tüm bilgi ve psikolojik desteği verme yeterliliğine sahip olacaktır. Anne adaylarının doğum, hamilelik ve annelik sürecini daha kolay, sağlıklı ve mutlu geçirmeleri Doğum Koçları ile çalışmalarıyla mümkündür.

Büyük bir heyecan ve gizem olan doğum sürecinde olumlu ve olumsuz durumlar karşısında neler yapılması ve yapılmaması gerektiğini ailelere aktaran doulalar, bu yolculuğun en sorunsuz şekilde yaşanmasını sağlamayı amaçlarlar. Doğum Koçlarının temel görevleri arasında doğum yolculuğunun farkındalık sahibi olarak yaşanması, fiziksel ve duygusal olarak kişilerin bilinçli olabilmesini sağlamaktır.

Hamilelik, doğrum sırası ve doğum sonrası süreçte aileyi fiziksel, bilgisel, manevi yönden destekleme görevi olan Doula danışmanları İyi bir Doğum Koçu olabilmek ve aileye sağlıklı danışmanlık yapabilmek için aynı zamanda masaj teknikleri, fizyoloji, nefes ve meditasyon teknikleri konularında da bilgi ve beceri sahibi olmaları gerekmektedir.

Gebelik dönemini sağlıklı ve mutlu geçirmek isteyen anne adayları doğum koçlarıyla çalışmayı tercih etmektedirler.

Doğum Doula Koçu hamile kişiye ve bebeğe destek olmaya istekli olmak gerekir. Doğum Koçları etkili bir dinleme ve iletişim becerisine, sorunlarda çözüm üretme becerisine ve yüksek empati anlayışına sahip olması gerekir. Doğum Doula Koçluğu Sertifikası programı ile hamilelik ve doğum süreçlerinde gerekli olabilecek bütün bilgi ve psikolojik desteği verebilme yeterliliğine sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda anne adaylarının daha bilinçli ve sağlıklı bir doğum süreci geçirebilmesine yardımcı olabilirsiniz.

Doğum Doula Danışmanlığı Sertifikası Programına Kimler Katılabilir?

Yeni bir meslek olan doğum koçluğunu genellikle Doktorlar, ebeler, hemşireler, diyetisyenler, fizyoterapistler, psikologlar, psikolojik danışmanlar tercih etmektedirler. Hamilelere yönelik psikolojik destek ve doğum sonrası koçluk taleplerinin hızla artması doğum koçluğu eğitiminin yoğun ilgi görmesini sağlamıştır.

Kendi gebelik dönemini sağlıklı ve mutlu geçirmek isteyen anne adayları da doğum koçluğu eğitimine başvurabilmektedirler. Doğum koçluğu eğitimine katılan bireyler, hamilelik ve doğum süreçleri ile ilgili gereken tüm bilgileri ve psikolojik destek verme yeterliliğini elde edeceklerdir. 

Doğum Danışmanlığı Sertifikası programı için herhangi bir mezuniyet şartı ve ön koşul aranmamaktadır. Türkiye ve dünyanın her yerinden dileyen herkes bu eğitime katılabilir.

Koç Eğitim Sertifika Sitemiz üzerinden Doğum Doula Koçluğu Sertifika Programına dahil olarak eğitimini tamamlayıp mesleki yeterliliği sağlayan kursiyerler Özel Doğum Danışmanı ( Koçu ), Doğum Koçu ( Danışmanı ), Doula Koçu ( Danışmanı ) unvanları ile;

  • Özel ve Kamu Hastanelerinde
  • Özel Poliklinik ve Muayene Merkezlerinde
  • Özel Sağlık Kuruluşu ve Merkezlerinde çalışabilir ya da kendi danışmanlık ( koçluk ) merkezinizi açabilir.

Doğum Doula Danışmanlığı Sertifikası Programına katılmak Doğum ( Doula ) Koçu ( Danışmanı ) olmak İçin Hemen Ara… +90 530 354 96 66  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Doğum (Doula) Koçluğu Sertifikası

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X