Çocuk Yogası Eğitmenliği Eğitimi Sertifikası

Çocuk Yogası Eğitmenliği Eğitimi Sertifikası Yoga; Kökeni binlerce yıl öncesine dayanan yoga, Hindistan’da başlayan ve bugün neredeyse tüm dünya tarafından uygulanan bir yaşam felsefesi haline gelmiştir. Hindistan’ın eski dili Sanskritçe’de “birleşme” anlamına gelen Yoga düşünce ve duyguların bedenle birleşmesi olarak tanımlanmaktadır.

Duruşlar ve nefes olmak üzere 2 temel prensibe dayanan yoga, egzersiz hareketlerini de kapsayan ve kişini kendini bir bütün olarak keşfetmesini sağlayan bir yaşam biçimi şeklinde açıklanmaktadır. Yoga duruşları (asana) doğanın ya da hayvanların taklit edilmesi ile oluşturulan beden duruşlarından oluşmaktadır.

Asanalar günlük yaşamda yanlış duruştan kaynaklanan postür bozukluklarının düzeltilmesine, kişinin dengesini sağlamasına ve doğru duruş teknikleri kazanmasına yardımcı olmaktadır. Sırt, bel, baş ve boyun ağrıları ve bu ağrılar nedeniyle oluşan düşünme ve konsantrasyon güçlüğü ile öfke ve sinirliliği tedavi etmek Yoga ile mümkün olabilmektedir. 

Birçok hastalığın ve sağlık sorununun tedavisine ve kronik ağrıların düzelmesine yardımcı olan yoga, Hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından sağlıklı ve mutlu olmanın eğlenceli ve kolay yolu olduğu için tercih edilmektedir.

Çocuklar motor yetenekleri ve dünyayı keşfetmeye başladıkları 2 yaşından itibaren yoga yapabilir. Bu yaş grubu ebeveynleri ile birlikte yoga yapması, çocuk-ebeveyn arasındaki bağın kuvvetlenmesi ve birlikte keyifli zaman geçirmelerini desteklemektedir.

Yoganın fiziksel kısmı bir detaydır, Yoganın asıl odağı ruhsal ve sosyal yönden besleyici olmasıdır. Sizde fiziksel, ruhsal ve sosyal yönden beslenmek, çocuklarınızla kaliteli zaman geçirmek, yoganın büyülü dünyasını keşfetmek için; Çocuk Yogası eğitimine hemen başvurabilirsiniz.

Çocuk Yogası Eğitmenliği Eğitiminin Çocuklara Kazanımları

  • Çocuk yogasında kazanan ya da kaybeden gibi bir kavramın olmaması çocuklara güvenli ve rekabetsiz bir alan sunarak onların yaratıcılıkları ve kendi kişiliklerini ifade etme kabiliyetini artırır.
  • Grup egzersizleri içeren bir çalışma olan yoga, çocukların ekip çalışması bilinci kazanmalarına yardımcı oluyor ve problem çözme yeteneklerini de geliştiriyor.
  • Yoga duruşları çocukların nasıl daha özgür ve daha kolay hareket edeceklerini öğreterek bedenlerinin güçlü ve esnek olmasına yardımcı oluyor.
  • Doğru nefes alma egzersizleri ile vücudun ihtiyaç duyduğu oksijeni tam olarak alabilmelerini sağlıyor ve bedenin enerjisini dengeli kullanmalarını öğretiyor.
  • Esneklik, denge ve güç koordinasyonunun sağlanmasında önemli rol oynayan yoga egzersizleri aynı zamanda bağışıklık sisteminin güçlenmesini de destekliyor.
  • Erken dönemde yoga yapmaya başlayan çocukların ergenlik dönemini daha rahat atlattığı gözleniyor.
  • Yoga yapan çocukların çevrelerine ve bireylere karşı daha hoş görülü ve önyargısız olduğu, ayrımcılık yapmadığı ve nesne ya da madde bağımlılığına daha az yatkın olduğu söyleniyor.
  • Yoga, erken yaşta başlandığı ve düzenli bir şekilde yapıldığı taktirde çocukların ruhsal, fiziksel ve zihinsel gelişimini sağlar.
  • Rekabet ortamında olmadığından, başarısızlık yaşayacağı konusunda endişe veya şüphe duymaz. Kendini ifade etmekte daha rahat eder ve Ben kavramını doğru öğrenir. 

Kendini tanıyan, kendine saygı duyan, kendini kimseyle kıyaslamamasını bilen, koşulsuz sevgiyle çevresine ve doğadaki her şeye saygı duyan ve farkındalığı gelişmiş olan bir birey olması yolunda yoga, çocuklarımızın gelişimine mükemmel faydalar sağlar.

Koç Eğitim Sertifika ile üniversite işbirliği ile hazırlanan Çocuk Yogası Eğitmenliği Sertifikasına hak kazanan kursiyerler Çocuk Kulübü, Çocuk Atölyesi, Ana okul, kreş gibi çocukla ilgili faaliyet yapan tüm alanlarda Çocuk Yogası Eğitmeni olarak çalışabilir.

Çocuk Yogası Eğitmenliği Eğitimi Sertifikası Programına Katılmak İçin Hemen Ara… +90 530 354 96 66  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Çocuk Yogası Uzmanlık Eğitimi

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X