Çocuklar için Koçluk

Ebeveynlerin en büyük dertlerinden bir tanesi çocuklarıyla kaliteli zaman geçiremiyor olmak…

Peki, hem çocuğunuzla kaliteli ve eğlenceli zaman geçirebileceğiniz hem de koçluk yaklaşımıyla onun bütünsel gelişimini destekleyebileceğiniz bir yol bulsaydınız?

Harika olurdu değil mi? 🙂

İyi haber böyle bir yol var. 🙂

Şimdi “5-12 yaş Çocuk Koçluğu Oyun Araçları”yla tanışma zamanı…

Çocuk Koçluğu Oyun Araçları;

Koçluk teknik ve yöntemleri ile tasarlanmış oyunlardır.

Çocukların merak  ve öğrenme duygusunu tetikler, araştırmacı ruhu teşvik eder ve cesaretlendirir.

Anne-babalara, çocuklarla güçlü iletişim kurma konusunda uygulanabilir fırsatlar verir.

Çocuğa; eğlenerek öğrenme, keşfetme ve ilerleme fırsatı sunar.

Çocuk Koçluğu Oyun Araçları,

Çocuğa oyun yoluyla sevgi, barış, dürüstlük, adalet vb. evrensel değerlerle düşünebilme, hedef bilinci, kendini ve hayatını yönetebilme farkındalığını kazandırmayı,

Sorumluluk ve inisiyatif almak konusunda kendini kontrol eden, kendi ayakları üzerinde duran özgüvenli bireylerin gelişimine katkı sağlamayı,

Akli melekelerini doğru kullanan, çözüme odaklanan, şu an ve gelecek için harekete geçebilen “vizyoner” bireylerin gelişimine destek olmayı,

Aile iletişiminde oyun yoluyla sevgi, iletişim, paylaşım köprüsü kurmayı,

Eğitim alanında öğrenmeyi, öğretmeyi ve araştırmacı ruhu geliştirmeyi

…amaçlar.

Aksine size, “sizin için”  doğru olan cevapları bul

Koçluk Oyunları Ne Kazandırır?

Sevgi ile İletişim, içinde sevgi dolu iletişim barındıran Koçluk Oyunları, oyunlarla sevgi iletişimidir.

Biz Bilinci, bireyleri farklılıklarından dolayı yargılamadan kucaklamaktır. Bireyi insanlık ailesinin bir ferdi olarak kabul etmektir. Koçluk Oyunları, oyunlarla biz bilincini yüceltir ve kutlar.

Keşfetmek, var olana ve varlığa keşif dolu gözlerle bakabilmektir. Koçluk Oyunlarıyla çocuk kendini, duyguları ve çevresini anlamlı bir şekilde keşfeder.

​Öğrenmek, yaşanan deneyimlerin kalıcı bilgiye dönüşümüdür. Koçluk Oyunları, oyunlarla öğrenmektir.

​Paylaşmak, sahip olduğumuz maddi ve manevi varlığı ihtiyaç oranında vermektir, almaktır. Koçluk Oyunları, çocuklara sevgiyle paylaşmayı öğretir.

Yenilenmek/Güncellenmek, ileriye doğru yol almaktır. Koçluk oyunları, çocuklar ileriye ve geleceğe yol alırken onlara yol arkadaşlığı yapmanıza destek olur.

Vizyonerlik;  geleceği ön görebilmek, yapılandırabilmek, gelecek mühendisi olarak yeni ve dinamik bir gelecek inşa etmektir. Koçluk Oyunları, oyunlarla çocuklardaki yaratıcı zekâyı devreye sokar. Çocukları; vizyoner çocuk, vizyoner öğrenci, vizyoner lider olabilmesi için cesaretlendirir ve destekler.

Sistem Lideri, kendi zihin-beden-ruh sisteminin farkında olan ve olağanüstü bu sistemi yönetebilen bireydir. Koçluk Oyunları, kişiyi kendi sisteminin lideri olması için destekler.

ÖZ’e Saygı; bireyin sonsuz potansiyeline, ÖZ varlığına, yaratıcı zekâsına duyulan derin saygı ve sevgidir. Koçluk Oyunları, bireyin içindeki deha özelliklerini, devasa potansiyelini hayata yansıtmasına olanak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Barış/Bütünlük Bilinci; bireyin, dünyanın, doğanın ve kâinatın bütünsel bir zekânın parçası olduğunu bilme halidir. Koçluk Oyunları; bireyin dünyayla, doğayla bir bütün olabilmesi, barış içinde iletişimle bu bütünlüğü sağlayabilmesi için tasarlanmıştır.

 

Öğrenci Koçluğu Eğitimi ve Eğitim Danışmanlığı

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X