Çocuk Yogası Nedir?Çocuk Yogası Eğitmeni Nasıl Olunur

Çocuk Yogası Nedir?

Çocuklar için yoga, klasik yoga duruşları çocuklara uygun standartlara dönüştürülerek yapılan eğlence, disiplin, özgüven ve sorumluluk duygusu ile birleştirilmiş bireysel ikili egzersizlerden oluşan bir hareketler bütünüdür diyebiliriz. Hareket halinde olan çocuklar için, enerjilerini doğru bir şekilde kullanmayı sağlayan çocuklar için uyarlanmış harika bir aktivitedir. Genel olarak 3 ile 7 yaş arasında çocuklara hitap eden bir egzersiz olan çocuk yogası, çocukların vücutlarını doğru bir şekilde kullanmalarını ve daha esnek olmalarını sağlamaktadır.

Çocuk yogası nedir dediğimizde aslında çocuklar için yoga, çocukların hayal güçlerini, doğru nefes almalarını, esnekliklerini ve enerjik durumlarını sürekli korumalarını sağlar. Hayal güçlerini kullanmaları okulda öğrenme yeteneklerini geliştirir, enerjilerini doğru bir şekilde harcamalarını sağlar ve en önemlisi de yeteneklerini keşfetmelerinde olanak sağlamaktadır. Çocuk Yogası çocuklarımızın vücut esnekliğini korumalarında yardımcı olduğu gibi vücutlarında yer tüm kasların da kuvvetlenmesini ders içi ya da ders dışı alanlarda odaklanmasını, konsantrasyonu ile birlikte yaratıcılıklarının artmasını bağışıklık sistemlerinin güçlenmesinde de yardımcı olmaktadır.

Çocuk Yogası Eğitmeni Nasıl Olunur

Çocuk Yogası Eğitimi çocuklarla çalışmayı seven her bireyin katılmak istediği ve çalışmaktan mutluluk duyduğu bir eğitim programıdır. Çocuk Yogası Eğitimini online eğitim olarak alabilir eğitiminizin sonunda almış olduğunuz devlet üniversitesi onaylı sertifikanız ile Çocuk Yogası Eğitmeni olabilirsiniz. Koç Eğitim Sertifika olarak 12 yıldır eğitimlerimizi online sistem üzerinden vermekteyiz, her geçen yıl eğitimlerimizde yenilenerek kursiyerlerimize en iyi eğitim sürecini yaşamalarını sağlamaktayız. Eğitimlerimizde ki verimliliği arttırmak için canlı eğitimler düzenleyerek kursiyerlerimizin hocalarla buluşmalarını ve sorularını birebir sorma olanağı sunmaktayız. Koç Eğitim Sertifikadan almış olduğunuz eğitimlerin en büyük avantajları sizlere eğitiminize girebilmeniz için herhangi bir kısıtlama içerisinde tutmamakla birlikte 7/24 eğitim videolarınıza erişim hakkı da verilmektedir. Aynı zaman da isteyen her kursiyerimizin panellerini ömür boyu açık tutarak eğitimlerini tekrar edebilmelerinde kolaylık sağlamış bulunmaktayız. Çocuk Yogası Eğitiminin sonunda almış olduğunuz sertifika sizleri Çocuk Yogası Eğitmeni yapmaktadır. İyi bir eğitimi ve geçerli belgeyi sizlere Koç Eğitim Sertifika sunmaktadır..

Çocuk Yogası Eğitimi Çalışma Alanları

  • Kreşlerde
  • Anaokullarında
  • Gündüz Bakımevlerinde
  • Çocuklara yönelik oyun atölyelerinde
  • Çocuklar için özel olarak açılan yoga stüdyolarında çocuk yogası eğitmeni olarak çalışabilirsiniz.

Koç Eğitim Sertifika sitemiz üzerinden Çocuk Yogası Eğitimi Sertifika  Programına Katılmak için Hemen Ara… +90 530 354 96 66 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Çocuk Yogası Uzmanlık Eğitimi

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X