Aile Danışmanı Nasıl Olunur

 Aile Danışmanı Nasıl Olunur

Aile Danışmanı evli çiftler arasındaki hem ailevi durumları hem de zihinsel ve duygusal durumları çözmekle ilgilenen, çiftleri bu süreçte doğru yönlendirebilen kişilerdir. Aile bütüncül ve dinamik kurumdur. Aile Danışmanları yaşanılan sorunların doğru çözüme kavuşabilmesi aile bireylerinin daha fazla yıpranmamasını ve süreci daha kolay atlatabilmelerini sağlamaktadır. Danışmanlık sürecinde aile bireylerinin en büyük destekçileri her zaman danışmanları olmaktadır. Aile de kişiler arası sorunlar, tüm aileyi olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Ölüm, kronik rahatsızlık, aileden birinin ayrılması ya da aileye yeni birilerinin katılması kişileri psikolojik yönden olumsuz etkileyebilmekte ve bu süreçte desteğe ihtiyaç duyabilmektedirler. Bu aşamada ki desteği ise Aile Danışmanları aile içi oluşturdukları sağlam bağlarla verebilmektedir.

Aile Danışmanlarının en büyük amaçlarından biri aile üyelerinin birbirlerini anlamalarını, birbirlerine karşı net ve esnek sınırlar çizmelerini ve kötü olaylar karşısında daha iradeli durabilmelerini sağlamaktır. Aile Danışmanları, çiftleri aynı anda ya da ayrı ayrı alarak bireysel noktalara da değinerek süreci daha verimli hale getirebilmektedirler.

Aile danışmanı nasıl olunur, Koç Eğitim Sertifikadan gerek örgün gerekse online sistemde eğitiminizi alarak aile danışmanları olabilirsiniz. Aile Danışmanı olabilmek bu alanda kendini geliştirmek isteyen bireylerin sıklıkla başvurduğu online şeklinde ki Aile Danışmanlığı Programımıza süre kısıtlaması olmadan dilediğiniz zaman dilimlerinde sizlere özel olarak açılan panellerinizden eğitiminize giriş sağlayabilir, canlı eğitimlerle ise sürecinizi daha verimli hale getirerek hoca ile öğrenci arasında ki bağı kurmak amaçlanmaktadır. Aile Danışmanı Eğitimi için önemli olan süpervizyon eğitimi ise yine kurumumuz tarafından canlı eğitim şeklinde verilerek öğrencilerimizin örgün tadında online eğitim almaları daha da kolaylaşmaktadır. Eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimizin kendilerini hazır hissettikleri zaman diliminde sınavlarını olabilmekte ve başarı notunu oluşturan öğrencilerimizin herhangi bir bekleme olmadan üniversitemiz tarafından sertifikasyon işlemleri başlatılarak öğrencilerimizin hayallerine adım adım ilerlemeleri sağlanmaktadır.

Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifikanız ile aile danışmanlık merkezlerinde ya da kendi aile danışmanlıklarını açarak hizmet verebilmektesiniz. Kendini Aile Danışmanlığı mesleğine yakın hisseden ve bu alan da kariyer yapmak isteyen herkesi Koç Eğitim Sertifika ailesine bekliyoruz..

Koç Eğitim Sertifika sitemiz üzerinden Aile Danışmanlığı Eğitimi  Programına Katılmak için Hemen Ara… +90 530 354 96 66 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Aile Danışmanlığı Sertifikası 480 Saat

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X