Çocuk Gelişimi Sertifikası Nasıl Alınır ? Yorum Yap

Çocuk Gelişimi ile ilgili hangi bilgi, beceri, tutum ve davranışların hangi yaş düzeyindeki çocuklara ve gençlere kazandırılacağı hakkında bilgi veren, çocuğun tüm gelişimlerini destekleyen, plan yapan, uygulayan, insan ilişkileri ve empatiye önem veren, çocuk sağlığı ve hastalıkları konusunda bilgi sahibi olan, özel eğitime muhtaç çocukların gelişimlerine ve uyumlarına yardımcı olan; tiyatro, basit beden eğitimi hareketleri, müzik çalışmaları, anadilin sanatsal etkinlikleri ve çocuk tanıma tekniklerinin uygulanması. Çocuk Gelişimi Sertifika Programı, anaokullarında , anaokullarında veya gündüz bakımevlerinde öğretmen yardımcısı olarak çalışan veya bu alanda kariyer arayan bireylere yönelik bir kişisel gelişim programıdır.

Çalışan annelere SGK’DAN AYLIK 325 EURO (5000 TL) destek!

İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde uygulanmaya başlayan SGK “Çalışan Anne Desteği” projesinden yararlanmak ve zorunlu olan sertifikaya en hızlı bir şekilde sahip olmak için Üniversite Onaylı Çocuk Bakımı ve Bakıcılığı Eğitimi Sertifika Programımıza başvurun. Ön koşul yok. Eğitim uzaktan yani internet üzerinden olacaktır. Çalışmak, işe geri dönmek ya da yeni bir işte çalışmaya başlamak istiyorsanız, bu proje ile Sosyal Güvenlik Kurumu bütçenize aylık 325 avro Çalışan Anne Desteği sağlıyor. Proje kayıtları devam ediyor.

Çalışan annelerin öncelikle sertifikalı bakıcı bulması gerekmektedir. Eğer bakıcınız yok ise anlaştığınız çocuk bakıcısı için istenen zorunlu ve geçerli sertifikayı bizden alabilirsiniz. Destek için ön kayıtlar e-devlet şifresi ile www.sgk.gov.tr internet adresi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Ön kaydınızı yapıp kesin kayıt randevusu almadan önce zorunlu çocuk bakıcısı sertifikasını temin etmeniz gerekmektedir.

İlk olarak 3700 anneye kesin kaydını yaptırmak üzere randevu verilecektir. Randevu esnasında anneden bakıcısının belgesi istenmektedir. Kontenjanlar dolmadan çocuk bakıcısı sertifikasını almanız ve sonrasında SGK’dan destek başvurusu için randevu almanız tavsiyemizdir.

Çocuk Gelişimi Sertifika Programı ile Nerelerde Çalışabilirim ?

Çocuk Gelişimi Sertifika Programı ile destekten yararlanabileceğiniz gibi, mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler daha sonrasında aşağıdaki kurumlarda çalışabilirler;

  • Çocuk bakıcısı olarak evlerde ya da işyerlerinde,
  • Sosyal hizmetlerde veya Aile ve Sosyal Politikalar il müdürlüklerinde,
  • Kreşlerde, ana okullarında veya çocuk bakımevlerinde yardımcı abla olarak çalışma imkanı bulabilmektedir.

Bu imkanlardan faydalanabilmek ve zengin eğitim içeriğimizi deneyimlemek için eğitim danışmanlarımıza ulaşmayı unutmayın. Koç Net Akademi olarak Çocuk Gelişimi Sertifika Programı da dahil olmak üzere 150’yi aşkın programımızla sizlerleyiz. Yurt içi ve yurt dışı kullanımlara açık sertifikalarımızla kendinize bir iş kolu edinebilmek veya kişisel gelişiminizi desteklemek için bizleri arayın.

Koç Net Akademi sitemiz üzerinden  Çocuk Gelişimi Sertifika Programına Katılmak için Hemen Ara... +90 530 354 96 66 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Sertifikası

Leave a Comment

Your email address will not be published.