Aşçılık Eğitimi Nedir?

Aşçı; besinleri çeşitli yöntemler kullanarak yenilecek hale getiren kişidir. Yemek sektörünün hızla genişlediği günümüzde aşçılara ve bu alana yönelik eğitimlerin varlığına da ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır. Aşçılık Eğitimi bu alanda yeterli bilgi ve beceriye ulaşmış bireyler yetiştirerek mesleklerinde başarılı birer aşçı olmalarını amaçlamaktır. Aşçılık Eğitimi ile bireylere yemek yapmanın yanında kullanmış oldukları malzemelerin besin değerlerini bilmelerini ve nasıl kullanmaları gerektiği konusunda bilgi edinmelerini sağlamaktadır. Bu eğitim sadece yemek yapmayı değil hijyenin de bir mutfakta olmazsa olmazlarından biri olduğu için bu konuda eğitim vermekte ve bireyleri bilinçlendirmektedir.

Aşçının mutfak temizliğine önem verdiği kadar kendi bireysel temizliğine de önem vermelidir. Aldığı eğitim önemli olduğu kadar bireylerin bunu meslek hayatlarında kullanmaları da bir o kadar önemlidir. Aşçılık Sertifikası ile meslek hayatlarında yetkin kişiler yetiştirerek mesleki alanda ki gereksinimi de bu sayede hafifletmiş olunmaktadır. Aşçılık Sertifikası ile köklü bir geleceğe sahip yemek kültürü ile mutfak eğilimlerini birleştirebilen, üretken, dinamik, gelişmelere açık işletme bilgisi olan ve pişirme tekniklerinin tüm detaylarına hakim aşçılar yetiştirmektir. Bu eğitimle bir aşçı mutfakta kullanabileceği tüm ekipmanlara hakim olur ve nasıl kullanması gerektiğini bilmektedir. Aşçılık Sertifikası ile bireylerin grup içinde nasıl çalışması ve bir ekibi nasıl yönetmesi gerektiğinin bilincinde olur.

Aşçıda Bulunması Gereken Özellikler 

 • Aşçılık Sertifikası alan bireyler öncelikle yiyecekle ilgili konularla ilgi duymalı ve hakim olmalıdır.
 • Bireyler bedence güçlü ve sağlıklı olmalıdır.
 • Tat ve koku alma organlarının gelişmiş olması gerekmektedir.
 • İyi bir aşçı mutfağına ve kendi üzerine temiz ve titiz olmalıdır.
 • Kendisine verilen sorumlulukların bilincinde olmalı ve sorumluluk duygusu yüksek olmalıdır.
 • Aşçılık Sertifikası alan bireyler bir işi planlama ve uygulama yeteneğine sahip olmalıdır.
 • İyi bir aşçının eli çabuk ve hızlı hareket edebilen bir kişi olmalıdır.
 • Yemek yapmayı sevmeli ve işine özen göstermeli
 • Bulunduğu mutfağı iyi organize etmeli ve ekip olarak çalışabilmeli
 • İşi gereği tehlikeli aletlerle çalıştığı için dikkat yönünün de yüksek olması gerekmektedir.
 • Eğitime açık ve kendini devamlı geliştirmelidir.

Sizler de Online Aşçılık Eğitimi programımıza dahil olarak hayallerinizi gerçekleştirebilir, Aşçılık Sertifikası sahibi olabilirsiniz…

Online Aşçılık Sertifika Programına Katılmak İçin Hemen Ara… +90 530 354 96 66  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi satın alabilirsiniz.

Aşçılık Eğitimi Sertifikası 95 Saat

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X