Aile Danışmanlığı Eğitiminin Amacı

Öncelikle en küçük halkadan bahsederek başlamak istedik blogumuza…Aile; bir den fazla tanımı olsa da en belirgin ve anlaşılır tanımı Türk Dil Kurumu yapmaktadır. Türk Dil Kurumu’na göre aile: ‘Evlilik ve kan bağına dayanan; karı, koca, çocuklar ve kardeşler arasındaki ilişkilerin oluşturduğu toplum içindeki en küçük birlik.’ olarak ifade edilmektedir. Evlilik ile birlikte kurulmaya başlanan aile zaman geçtikçe büyüyüp gelişmektedir. Her toplumda bilinen bir gerçek olan ailenin bireyleri; anne, baba ve çocuktur. Sevinçleri de üzüntüleri de bu üç birey ortak olarak yaşamaktadır. Bu ortamda meydana gelebilecek olan ufacık bir sorun tüm aile bireylerini büyük ölçüde etkileyebilecektir. İşte Aile Danışmanlığı Eğitimimiz bu noktada devreye girmektedir. Çünkü aile danışmanları o ailede psikolojik destek olarak yer alacaktır. Aile Danışmanlığı Eğitimimiz ile yetiştireceğimiz aile danışmanları gerekli eğitimleri alarak donanımlı birey haline geleceklerdir. Eğitimimizin asıl amacı; bir olay karşısında aile bireylerimizin kendi duygu ve düşüncelerini anlatıp önemsemesinin yanı sıra diğer bireyleri dinlerken de  kendilerini onun yerine koyma ve onun gibi düşünmesini sağlamaktır.

Aile Danışmanlığı Eğitimi Faydaları Nelerdir?

Aile Danışmanlığı Sertifikası Programımıza dahil olarak sizlerde donanımlı bir eğitim almış olabilir, hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kendi hayatınızda bile farkını hissedeceğiniz bu eğitim ile olaylara karşı bakış açınızı değiştirecek, olaylara olumlu yönden yaklaşmayı ve kendinize daha iyi bakmayı bileceksiniz. Bunun gibi daha bir çok faydası bulunan eğitimimize hep birlikte göz atmaya ne dersiniz?

  • Aile Danışmanlığı Sertifikası ile tarafsız olmayı öğrenmektesiniz.
  • Ön yargının ne kadar yıpratıcı bir durum olduğunu görmektesiniz.
  • Aile Danışmanlığı Sertifikası ile insanları kabul etmenin aslında her şeyi kolaylaştırabildiğini görmektesiniz.
  • Empati duygusunun ne denli önemli olduğunu ve ikili ilişkilerde olmazsa olmazımız olduğunu öğrenmektesiniz.
  • Aile Danışmanlığı Sertifikası ile bir olay karşısında sakin kalınmasının ve o sakinliğin korunmasının önemini öğrenmektesiniz.
  • Ortaya çıkan sorunların aslında bizler tarafından büyüdüğünü, sorunların üzerinden rahat bir şekilde nasıl gelindiğini öğreneceksiniz.
  • Aile Danışmanlığı Sertifikası ile karşımızdaki insanı nasıl dinlememiz gerektiğini öğrenmekteyiz.

Sizler de Online Aile Danışmanlığı sertifika programımıza dahil olarak hayallerinizi gerçekleştirebilir, sertifika sahibi olabilirsiniz…

Online Aile Danışmanlığı Sertifika Programına Katılmak İçin Hemen Ara… +90 530 354 96 66  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi satın alabilirsiniz.

Aile Danışmanlığı Eğitimi 480 Saat

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.