Aile Ve Yaşam Koçluğu Sertifika Programı
0 comments

Aile ve yaşam koçluğu eğitimi ile koçluk eğitimleri dahil olmak üzere aileye ilişkin çok sayıda eğitimi de almış olursunuz. Aile ve yaşam koçluğu sertifika programı ile ebeveyn ve öğrenci arasında köprü görevi de görmenizi sağlar. Özel okullarda, danışmanlık merkezlerinde ya da bireysel olarak danışmanlık yapabileceğiniz bir alandır. Aile ve yaşam koçluğu sertifika programı ile etkili anne – baba olma süreci, çocuk ve ergen psikolojisi, stres yönetimi, zaman yönetimi, hedeflerin belirlenmesi, iletişim gibi konularda sayısız eğitimi alırsınız. Aile ve yaşam koçluğu sertifika programı aile içi çatışmaların çözüme kavuşturulabileceği bir eğitimdir. Dolayısıyla aile ve yaşam koçluğu eğitimi sertifika kursu sayesinde hem eğitim alıp hem de toplumun en küçük birimi olan aile ilişkilerine katkı sağlarsınız.
Aile Ve Yaşam Koçluk Sertifikası Nasıl Alınır?
Aile ve yaşam koçluk eğitimi veren eğitim merkezlerinin farklı eğitim müfredatları vardır. Aile ve yaşam koçluk sertifikası nasıl alınır diye merak ediyorsanız Yaşam Boyu Eğitim’e başvurun.  Yaşam Boyu Eğitim tarafından devlet üniversitesi onaylı olarak verilir. Alacağınız devlet üniversitesi onaylı aile ve yaşam koçluk sertifikası kariyerinizde başarı sağlar. Bu eğitim merkezinden alacağınız eğitimler üniversite bazında profesyonel ve uzman eğitimler olduğundan sertifikanız da o kadar değerli olacaktır. Mutlu ve huzurlu bir ailede yaşamak isteyen kişiler, aile ve yaşam koçu danışmanlık hizmeti alabilir.
Aile Ve Yaşam Koçu Nasıl Olunur?
Aile danışmanı olarak faaliyet gösteremeyen kişiler genelde aile ve yaşam koçu olarak danışmanlık vermek ister. Aile ve yaşam koçu nasıl olunur diye merak edebilirsiniz aile ve yaşam koçu olmak için doğru eğitim programlarından eğitim almalısınız. Yaşam Boyu Eğitim, aile ve yaşam koçluğu sertifika programı çerçevesinde devlet üniversitesi onaylı aile ve yaşam koçu sertifikası verir. Aile ve yaşam koçluğu sertifikası e-Devlet sistemi üzerinden görülebilir olduğundan iş başvurusunda da avantaj sağlar. Alacağınız eğitimler sonunda size verilen sertifika ile aile ve yaşam koçu olabilirsiniz. Aile ve yaşam koçluğu eğitim programı geniş olup vereceğiniz danışmanlıklarda işinizi kaliteli bir şekilde yapabilmenize imkan sağlar.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X