Aile Ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Eğitimi
0 comments

Aile sosyal yaşam danışmanı; aile içerisinde iletişim problemleri, çocuklar arası ilişkiler ve aile içi çatışma gibi aile ile ilgili her konuda danışmanlık yapar. Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı eğitimi alarak ailelerin daha kaliteli vakit geçirmelerine, sağlıklı ilişki kurmalarına, çocukları ile olan ilişkilerini güçlendirmelerine yardımcı olabilirsiniz. Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı eğitimi verilirken duygu yönetimi, zaman yönetimi ve başarı konularında da bilgilendirilirsiniz.

Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı yapan kişiler, çözüm odaklı yaklaşım ve aileyle sosyal yaşama dair birçok konuda yardımcı olur. Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı eğitimi alarak kariyerinizi farklı bir boyuta taşıyabilir ya da var olan kariyerinizde değişiklik yapabilirsiniz.
Aile Ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Nerede Çalışır?
Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı yapmak isteyen kişiler, iş imkanlarını da araştırır. Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı nerede çalışır diye merak edenler olabilir. Aile danışmanlığı sertifikası ve sosyal yaşam sertifikası alacağınız bu eğitimde danışmanlık merkezlerinde aile ve sosyal yaşam danışmanı olarak hizmet verebilirsiniz. Özel okullarda ya da özel eğitim merkezlerinde aileler ve öğrenciler arasında danışmanlık yapabilirsiniz. Aile ve sosyal yaşam koçluğu yaparken hayat standartlarınızı da kazandığınız gelirle yükseltirsiniz. Bireysel olarak aile ve sosyal yaşam koçu olarak danışmanlık hizmeti verip size ihtiyaç duyulan her alanda bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.
Aile Ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Sertifikası Ne İşe Yarar?
Eğitim almak bir işi yapmak için sadece yeterli değildir. Alacağınız eğitim sonunda bu konuda yetkin olduğunuzu gösterir belgeye sahip olmalısınız. Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı sertifikası ne işe yarar diye düşünebilirsiniz. Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı eğitimi aldığınızı gösteren aile ve sosyal yaşam danışmanlığı sertifikası iş başvurularınızda avantaj sağlar. Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı sertifikası sayesinde;

  1. Özel kurumlarda
  2. Danışmanlık merkezlerinde

aile danışmanı veya sosyal yaşam koçu olarak da hizmet verebilirsiniz. Yaşam Boyu Eğitim tarafından verilen aile ve sosyal yaşam danışmanlığı sertifikası devlet üniversitesi onaylıdır. Devlet üniversitesi onaylı aile ve sosyal yaşam danışmanlığı sertifikası aldığınızda danışmanlık merkezlerinde bu sertifikanızı kullanabilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X