Aile Danışmanlığı Eğitimi 480 Saat
0 comments

Aile danışmanlığı eğitimi 480 saati ile; aile içi şiddet, çocukların ve eşin istismarı, ailevi problemler, aile bireylerinin kendi içlerindeki ilişkileri gibi pek çok konuda eğitim alırsınız. Buna ek olarak koçluk hizmeti ve aile danışmanlığının nasıl yapılacağı konusunda da eğitimler verilir. Doğru eğitim merkezini seçtiğiniz zaman vereceğiniz danışmanlıkların başarılı olarak sonuçlanması doğaldır. Bu da sizi alanında tercih edilen aile danışmanı yapar.
Aile Danışmanlığı Eğitimi Kimler Alabilir
Aile danışmanlığı eğitimi almak ve kariyerinizi burada bu alanda geliştirmek için aile danışmanlığı eğitimi sertifikası almanız gerekiyor. Devlet üniversitesi onaylı aile danışmanlığı eğitim sertifikası veren Yaşam Boyu Eğitim, müfredat seçenekleri ile size kaliteli hizmet sunar.

Aile danışmanlığı eğitimi kimler alabilir diye merak edebilirsiniz. Aile danışmanlığı eğitimi;

  1. Sosyoloji mezunları
  2. Psikoloji mezunları
  3. Çocuk gelişimi mezunları
  4. Tıp ve hemşirelik bölümü mezunları
  5. Sosyal hizmet mezunları alabilir.  

Aile danışmanlığı eğitimi kimler alabilir konusundan ziyade aile danışmanlığı eğitimi nereden alınır sorusunun cevabı daha önemlidir. Çünkü alacağınız aile danışmanlığı eğitimi, bu mesleği yapabilmenizi kolaylaştırmakla kalmaz sizi kariyerinizde başarılı bir yere ulaştırır.
Aile Danışmanlığı Eğitimi Kaç Ay Sürüyor?
Aile danışmanlığı eğitimi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi tarafından farklı eğitim paketleri ile sunulur. Aile danışmanlığı eğitimi 480 saat ve aile danışmanlığı eğitimi 620 saat seçeneği vardır. Aile danışmanlığı eğitimi 620 saat,  aile danışmanlığı uzmanlık eğitimi olup uzun süren bir sertifika programıdır. Uzman aile danışmanı olarak çalışmak ve kendinizi geliştirmek için bu eğitimi alabilirsiniz.

Aile danışmanlığı eğitimi 480 saat kurs programını bitirdiğinizde de aynı şekilde alanında yetişmiş ve kaliteli eğitim almış aile danışmanı olursunuz. Aile danışmanlığı eğitimi 480 saat kurs programı ders saatleri az olduğundan biraz daha kısa sürer. Aile danışmanlığı eğitimi 620 saat kurs programı eğitim süresi karşılaştırması yapmak dışında sizin için gerekli eğitime karar verin. Aile danışmanlığı eğitimi kaç ay sürer diye düşünmenize gerek yok çünkü eğitim süresi biraz da size bağlıdır. Dersleri takip edip katılım sağlarsanız kısa sürede aile danışmanlığı sertifikası alırsınız.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X