Adli Psikoloji Uzmanlığı Sertifikası

Adli Psikoloji Uzmanlığı Sertifikası Programına dahil olarak online eğitim farkı ile Adli Psikoloji Uzmanı olabilmek için Koç Eğitim Sertifika ile Üniversite işbirliği ile hazırlanan eğitimimize katılım sağlayabilirsiniz.

ADLİ PSİKOLOJİ UZMANLIĞI SERTİFİKASI NEDİR

Adli Psikoloji hukuk ve psikolojinin çalışma alanlarının kesişme noktasıdır. Bu alanların kendilerine göre farklı değerleri, felsefeleri olduğu gibi, olaylara bakış açıları ve yöntemleri bulunmaktadır. Psikoloji hastalara yardımı olarak, akıl ve ruh sağlıklarını düzene koymayı hedeflerken, hukuk kişiler arasındaki anlaşmazlıkları adaletin yardımıyla çözmeyi hedefler. Bu alan yasaların insanlar üzerindeki etkilerini, insanların yasalar üzerindeki etkileri inceleyen bir alandır. Adli Psikoloji Eğitimi ile bu alana yetkinlik kazandıracak bireyler yetişmesini sağlamaktadır.

Adli psikolojide sunulan hizmetler şunlardır;

  • Polisiye ve yargı sürecindeki hizmetler: Suç soruşturması yapma ve alınan ifadeleri değerlendirme aşamasında polise yardımcı olmak.
  • Klinik hizmetler: Mahkeme sürecinde ölçme ve değerlendirme
  • Ceza infazına ilişkin hizmetler: Cezaevinde olanlar için psikolojik rehabilitasyon, denetimli serbestlik döneminde gözlem programı oluşturma ve izlemeye yönelik hizmetlerin yapılması.

Adli Psikoloji Uzmanlığı Eğitimi alanında uygulanan testler ise şunlardır;

Objektif testler: Bu testte kişilere test konusu olan sorular doğrudan yöneltilmekte, seçenekler ya da açık uçlu cevaplarla kişinin bilgi, görüş ve tutumu belirlenmektedir.

Projektif testler: Bu testlerde kişilere test konusu sorular doğrudan sorulmakta, çeşitli uyaranlar sayesinde cümle tamamlama istenip bu sayede psikolojik değerlendirme yapılmaktadır. Bu testlerde kişilerin iç dünyalarını bir şekle, resme ya da yarım kalan cümleye yansıttığı düşünülür.

Adli psikolog , ‘müvekkili’ incelenen birey değil, hakim, hakim veya yargı sistemi olduğu için bir terapist olarak değil, bir uzman olarak hareket eder. Adli psikologun uzmanlığı, sosyal çevresinin sonuçları ve yakın aile ortamı gibi genetik faktörler nedeniyle suç davranışında durumun teşhisini içerir.

Adli Psikologlar Adalet Sarayı, Adli Tıp Kurumu, Ceza İnfaz Kurumu, Denetimli Serbestlik Büroları, Emniyet Genel Müdürlüğü Çocuk Şube Amirlikleri, Jandarma Çocuk Şubeleri gibi kurumlarda iş bulabilirler.

Adli Psikoloji Uzmanlığı Eğitimi bazı derneklerden onaylı olarak alınabileceği gibi bazı vakıf ve devlet üniversitelerinden onaylı olarak da alınabilmektedir. En iyi ve en uygun Adli Psikoloji Eğitimini ise Koç Eğitim Sertifika sizlere sunmaktadır. Vakıf ve devlet üniversitesi onaylı sertifikalarımız ve online eğitimlerle desteklediğimiz eğitim programlarımızla sizlere hizmet vermekteyiz. Yurt içi ve yurt dışında kullanabileceğiniz Adli Psikoloji Eğitimi sertifikanız için bizlere ulaşabilirsiniz.

Koç Eğitim Sertifika sitemiz üzerinden Adli Psikoloji Uzmanlığı Sertifika Programına Katılmak için Hemen Ara… +90 542 204 61 82 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Adli Psikoloji Uzmanlığı Eğitimi Sertifikası

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X