Spor Koçluğu Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır?

Spor koçluğu dünyada ve Türkiye de önem kazanan bir meslek haline dönüşmüştür. Spor koçları koçluk yaptığı bireylere programlı çalışmalarında rehberlik etmektedirler. Spor gün geçtikçe insanlar tarafından sıkça yapılmaya ve özellikle de spor salonlarına gitmelere başlamışlardır. Spora bu denli artan talep beraberinde spor koçlarının varlığına ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır. Spor Koçluğu Eğitimi ile kursiyerler spor yapmanın insan vücuduna etkilerini, spor yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda ve bir spor koçu danışanlarına nasıl yardımcı olması gerektiğinin eğitimini almaktadırlar. Spor sektörüne artan ilginin sonucunda spor koçluğu mesleği geleceğin mesleği olarak nitelendirilmektedir. Spor koçları bireyin nasıl başarılı olması gerektiğini ve bu konuda neler yapması gerektiği konusunda yardımcı olmaktadırlar. Spor koçu oluşan bir başarı ya da başarısızlık sonucunda herhangi bir istatistik tutmaz, bir spor koçu için önemli olan sporcuyu başarıya ya da başarısızlığa iten etkenin ne olduğunu ve bu etkenleri sporcunun görmesini sağlamaktır.

Spor Koçluğu Eğitimi kendi kendinizin koçu olmanızı ya da severek yaptığınız bir aktiviteyi meslek haline getirmenize olanak sağlamaktadır. Eğitimi alan bireyler daha bilinçli bir şekilde spor yapmanın ve sporda zamanı nasıl kullanması gerektiği gibi konularda bilgi sahibi olurlar. Spor Koçluğu Eğitimi sonunda bir spor koçunun nasıl planlı bir şekilde ilerlemesi gerektiği ve nasıl bir program oluşturması gerektiği konusunda deneyim sahibi olunması sağlanır. Spor koçluğu bireylere koçluk yapacakları kişilerin beden ve ruhsal durumlarını tespit etmeyi ve buna uygun spor egzersizleri yapması konusunda bilinçlendirir.

Spor Koçluğu Sertifika Programının Bireysel Kazanımları

  • Spor koçluğu alan bireyler hayata farklı pencereden bakabilmeyi öğrenir.
  • Güçlü ve zayıf yanlarınızı fark edip nasıl değiştirmeniz gerektiğini öğrenirsiniz.
  • Eğitimin sonunda disiplinli bir şekilde çalışmayı öğrenir.
  • Kuralları kendinizin belirlediği ve uyum içerisinde çalışan biri olursunuz.
  • Neye istekli olduğunuzu ya da neyi istediğinizi net bir şekilde görüp bu konularda değişime açık olursunuz.
  • Eğitimin sonunda hedeflerinizi netleştirmiş olup ona göre hareket edersiniz.
  • Hedefinize gitmek için nasıl bir yol haritası çizmeniz gerekir bu konuda daha iyi bilgi edinirsiniz.
  • Spor koçluğu sayesinde öfke ve stres sıkıntılarınızın önüne geçmiş olursunuz.

Sizler de Spor Koçluğu Sertifikası programımıza dahil olarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz…

Spor Koçluğu Sertifikası Programına Katılmak İçin Hemen Ara… +90 546 204 61 82  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi satın alabilirsiniz.

Spor Koçluğu Eğitimi Sertifikası

Leave a Comment

Your email address will not be published.