Spor Koçluğu Eğitimi nin Faydaları Nelerdir?

Koç kelimesini duyduğumuzda ilk aklımıza gelen şey; oyun alanında şampiyon olmak için bir takım veya sporcu yetiştiren, geliştiren, motive eden ve daha iyisini yapabileceğimizi bizlere bildirerek cesaretlendiren kişidir. Koçluk temel olarak insanları hayalleri ve istekleri doğrultusunda en iyiye götürmektir. Onların en yüksek hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmakla ilgilenirken, aslında hayatın herhangi bir alanı veya yönü için de geçerlidir. Koçluk üretken, disipinli konuşmalar ve diğer öğrenme güçlendirme faaliyetlerini içeren bilimsel süreçlerle bireyin potansiyelini açığa çıkarır.

Spor koçları ise; Danışanının atletik performans olarak sporcunun saha içindeki gücünü, kuvvetini, dayanıklılığını mental, psikolojik ve fiziksel olarak artırmakla sorumlu olan kişi olarak tanımlayabiliriz. Spor koçunun amacı; kişinin profesyonel ve kişisel yaşamını kapsayan bütünsel bir dönüşüme ilham vermektir. Tabii ki iyi bir spor koçu olabilmek için spor koçluğu eğitimi almalı ve sertifikaya hak kazanmanız gerekmektedir

Spor Koçluğu Eğitiminin Faydaları Nelerdir?

 • Alacağınız bu eğitim ile kendinizde şimdiye kadar belki de bakamadığınız güçlü ve olumlu yönleriniz ile zayıf ve değişecek yönlerinizi araştırarak kendiniz için avantaj haline getirmeyi sağlayabilirsiniz.
 • İsteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı netleştirmenize yardımcı olacaktır, böylelikle hedeflerinizi doğru yönde tutmanızı sağlayacaktır.
 • Bu eğitim ile hedefinize giden yolda “yol haritası” çıkarmayı öğrenebilir veya yeniden hatırlayabilirsiniz.böylelikle sizlere bir yol gösterici olacaktır.
 • Kendi kaynaklarınızı yeniden gözden geçirip değerlendirmenize yardımcı olacaktır.
 • Spor Koçluğu Sertifikası Öfkenizin önüne geçmeyi öğrenmenize yardımcı olacaktır.
 • Kendinize 2. bir göz olarak dışarıdan bakarken; yeniden tanıyabilir, yetenek, beceri ve güçlü yönlerinizi gözden geçirmenize yardımcı olacaktır.
 • Konsantre ve adapte olmanıza yardımcı olurken; Bireysel olarak her kişi de farklı şekilde motive olmaktadır. Sizin motivasyon tarzınızın nasıl olduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Spor Koçluğu Sertifikası Bireysel ve spor kariyeri gelişim hedeflerinizi belirlemenize yardımcı olacaktır.
 • Yeteneklerin; birlikte ve ortak amaçlar doğrultusunda yönetimini sağlayacaktır.
 • Spor Koçluğu Sertifikası Başarıya giden stratejiyi oluşturmanızı sağlayacaktır.
 • Öz güveninizi oluşturacak, böylelikle başarıların üzerine başarı katmanızı sağlayacaktır.

Sizler de spor koçluğu eğitimi programımıza dahil olarak hayallerinizi gerçekleştirebilir, sertifika sahibi olabilirsiniz…

Online Spor Koçluğu Eğitimi Sertifika Programına Katılmak İçin Hemen Ara+90 530 354 96 66  yada aşağıda yer alan linkten satın alma işlemi yapabilirsiniz.

Spor Koçluğu Eğitimi Sertifikası

Leave a Comment

Your email address will not be published.